Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » BPM » Základní info

BPM - Základní info

Popis

BPM
Země původuČeská Republika
Existence17 let
ŽánrHip-Hop
Počet alb1
Pořadí dle BM23.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(76%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Pokud chceme pochopit plně genezi projektu BPM, musíme sestoupit až k prvnímu setkaní Lipa a Paulieho, které se událo těsně po skončení základky. Oba v tu dobu se zaujetím nacházejí seberealizaci ve skateboardingu, přičemž rapová kultura jde s nimi ruku v ruce s tímto streetovym koníčkem. Lipo začíná psát první naivity a Paulie se záhy připojuje. Tento projev osobnosti však ještě není prioritou. Videa Fáze č.1 až č.3, které vytvořili společnými silami, jsou dokladem uzavírající se jedné části jejich životů.

Na střední se rap začíná pomalu stávat prioritou a vzniká kapela Al Dante ve které působí ještě Caffone. Díky jejich nevyzrálosti a rozdílným názorům na umění se projekt však záhy rozpadá. Lipo je v ústraní a začíná se orientovat na poezii, která mu slouží jako citlivější médium k zachycení pravé povahy skutečnosti. Vlastními náklady pak tiskne sbírku s ilustracemi writera Artyho nazvanou: Symboly a jiné básně. Paulie a Caffone stihnou vyslat do světa ještě své demo - to je však koncem jejich spolupráce.

Cesty páně jsou ale nevyzpytatelné. Lipo a Paulie si po čase vše vyříkají, přičemž druhý jmenovaný stále aktivně vytváří instrumentals, též píše básně a začíná i pomalu pracovat na své sólové desce Mozoly. Při společném poslechu CD Básníci před mikrofonem vzniká první vize projektu BPM a záhy je nahrán první track: Kdo nemá co by daroval ten musí zpívat, jenž je i přes své nedostatky jakýmsi reprezentantem jejich intencí.

Při pohledu zpět se projekt BPM zdá být jen logickým vyústěním jejich společného zájmu o umění (v širokém slova smyslu), o potřebě vykročit za hranice rapové kultury, která odkazuje pouze k sobě samé a promluvit k lidem jiným, osobitým jazykem.

Převzato z www.patrick-records.cz

 
TOPLIST.cz