Zpět na: bestMusic.cz » Nápověda

Nápověda

Obsah nápovědy

Mohu na serveru bestmusic.cz stahovat nebo poslouchat hudbu zdarma?

Ano, na serveru bestMusic.cz lze poslouchat hudbu online, ale skladby nelze stahovat. Stačí navštívit sekci MP3. V plánu je v současné době vytvoření vlastního internetového rádia, které by nabízelo hudbu podle tebou zvoleného žánru, ale jelikož je bestmusic.cz na startu, nechceme předbíhat! Každopádně plánujeme do budoucna takovou službu, která svým uživatelům poskytne komfort a pohodlí v podobě možnosti poslechu svého oblíbeného žánru.

Co mi vlastně server bestmusic.cz může nabídnout?

Nabídka je doopravdy široká! V současné době máš možnost hledat své oblíbené skupiny, interprety, alba nebo songy, hodnotit je a také přidávat mezi své oblíbené (pouze pro registrované uživatele) a tím si tak vytvářet svůj vlastní hudební profil a ukazovat ho třeba svým přátelům, se kterými si můžeš také psát pomocí soukromé pošty. Dále ti můžeme nabídnout texty k songům, hudební žebříčky, seznam internetových i rozhlasových rádií, výpis aktuálních hudebních akcí jako jsou volně přístupné párty, akce v klubech, diskotékách nebo koncerty a festivaly.

Nové a nové funkce budou stále přibývat…

Jak se zde mohu zaregistrovat?

Registrace je velmi jednoduchá! Stačí na home page (domovská stránka) bestmusic.cz kliknout vpravo nahoře na Registrovat se. Poté doplníš své údaje, jako jsou jméno, příjmení, nick (přezdívka), heslo a v neposlední řadě také e-mail, na který ti přijde aktivační odkaz. Po kliknutí na aktivační odkaz jsi nyní registrovaným uživatelem serveru bestmusic.cz. Gratulujeme!

Co získám tím, že se stanu registrovaným uživatelem?

Registrovaný uživatel má na bestmusic.cz velkou řadu výhod! V případě, že jsi registrovaným uživatelem, můžeš hodnotit interprety, alba a skladby. Dále si můžeš vytvořit vlastní uživatelský profil a do něj si přidávat svá oblíbená alba, v profilu budeš mít zaznamenána všechna svá hodnocení, tagy nebo komentáře. Registrovaný uživatel má také možnost vkládat k jiným uživatelům vzkazy, využívat poštu a také psát soukromé zprávy.

Další výhody registrovaných uživatelů samozřejmě časem přibudou…

Jaký je rozdíl mezi textovou a obrázkovou formou?

Na podstránce interpreti, alba, uživatelé, pod tříděním podle jednotlivých písmen, máte možnost zvolit formu zobrazení. Přednastavena je forma obrázková, ale pokud chceš mít větší přehled a jsi zvyklý na pohodlí a maximální přehled, máš možnost si zvolit textovou formu, která splní tvůj požadavek.

Co vše mohu ohodnotit a jak?

Především musíš být registrovaným a přihlášeným uživatelem. Pokud tuto podmínku splňuješ, můžeš hodnotit. Ohodnotit můžeš každého interpreta, album a skladbu, přičemž album můžeš hodnotit i podle jednotlivých faktorů. Pokud ale chceš ohodnotit pouze celkově, stačí hlasovat pouze pro faktor CELKEM. Hlasování najdeš vždy tam, kde uvidíš pět hvězdiček v řadě vedle sebe. Hlasovat můžeš pouze jednou, ale je zde možnost, že své hlasy můžeš zpětně upravit.

Chci přidat recenzi. Jak to mám udělat?

Recenzi mohou vkládat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Pokud chceš napsat recenzi, musíš mít nejdříve ohodnoceno minimálně 50 různých věcí (skladby, alba, skupiny), ale k tomu musíš nejdříve ohodnotit album, ke kterému chceš recenzi napsat. V jiném případě nelze recenzi vložit.

Mohu přidávat sám hudbu do databáze?

Tato možnost tzv. webu 2.0 zatím na bestmusic.cz není, ale zcela jistě se tato možnost objeví, jakmile dojde k doplnění kompletní hudební databáze. Máte se na co těšit…

Nenašel jsem svoji oblíbenou skupinu, interpreta, album, song. Co s tím?

Ano, tato situace se každopádně vyskytne. Jelikož je bestmusic.cz novým serverem a je oficiálně spuštěn jen několik dní, není hudební databáze kompletní, ale denně na ní pracuje několik administrátorů. V případě, že jsi nenašel svoji oblíbenou hudbu, není problém vyplnit rychlý a snadný formulář v pravém boxu: HELP LINKA, kde vybereš jaká skupina, album nebo písnička chybí a náš tým ti ručí za to, že do 24 hodin dojde k jejímu doplnění. Děkujeme!

Co to jsou tagy?

Tag clouds patří k posledním výkřikům informační architektury v oblasti navigace. Jak už název (česky oblak štítků) napovídá, princip tag clouds vychází z tagů, stále populárnějšího systému pro kategorizaci obsahu, zejména na webech postavených na zásadách sociální sítě. Tag clouds jsou potom logickým vyústěním tohoto systému, jde o vizuální znázornění nejdůležitějších tagů na webu.

Tagovat můžete jak skupiny a alba, tak i samotné písně, kde v jejich detailech naleznete box Tag, kde můžete doplnit žánr (např. rock, pop, disco…). Každý tak se vkládá samostatně – tzn. rock, uložit, pop, uložit. Tagy mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

 
TOPLIST.cz