Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Rytmus » Základní info

Rytmus - Základní info

Popis

Rytmus
Země původuSlovensko
Rok narození1977
ŽánrHip-Hop
Počet alb3
Pořadí dle BM110.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(40%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský, (* 1977 Kroměříž) je slovenský rapper, popový zpěvák (z poloviny romského původu), zakladatel skupiny Kontrafakt, který vystupuje také sám a ve spolupráci s jinými týmy a zpěváky. Je označován za jednoho z nejvulgárnějších, ale i nejnadanějších ve svém oboru na Slovensku. Vyznačuje se hlubokým hlasem.

Rapoval už v první polovině devadesátých let na kultovní výběrovce slovenského hip-hopu Zvuk ulice. V roce 2006 vydal sólové album Bengoro. V uskupení Kontrafakt se pak jednalo o singl Kontrafakt a o alba Tri špinavé mená, E.R.A. a Bozk na rozlúčku. Rytmus vystupuje v klubech a na koncertech na Slovensku, v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V roce 2009 vydal nové album Král a 2. 12. 2011 vydal album Fenomén.

Zahrál si ve filmech Fabrika smrti: mladá krv (Slovensko, 2009) a Bastardi (Česko, 2010).

Na podzim 2010 se stal jedním z porotců druhé řady televizní soutěže Česko Slovenská Superstar.

Začátkem března 2011 byla v čase televizního přenosu ze soutěže Miss Universe 2011 poprvé prezentovaná skladba Technotronic Flow, která se objevila na sólovém albu DJ Mad Skilla, který ji produkoval.

25. března 2011 se uskutečnila v bratislavském klubu Dopler premiéra klipu ke kontroverzní skladbě Jebe. Této premiéře předcházel asi devítisekundový sestřih tohoto videoklipu, který Rytmus prezentoval na své oficiální stránce na sociální síti Facebook. Na YouTube klip zhlédlo přes pět milionů diváků. Písničku s názvem Čo ti jebe odvysílala stanice Evropa 2 a hudební televize Óčko, která ji nasadila do své hitparády. Začátkem února 2012 se společně se svou partnerkou Darou Rolins, Michalem Davidem a Pepou Vojtkem stal jedním z koučů televizní soutěže Hlas Česko Slovenska na TV Nova a TV Markíza

 

Text převzat z Wikipedia.org - http://cs.wikipedia.org/wiki/Rytmus_(rapper)

 
TOPLIST.cz