Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Avantasia » Základní info

Avantasia - Základní info

Popis

Avantasia
Země původuNěmecko
Existence25 let
ŽánrMetal
Počet alb3
Pořadí dle BM.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Avantasia je projekt metalové opery, napsaná a zkomponovaná frontmanem skupiny Edguy - Tobiasem Sammetem. Název projektu je složený ze slov Avalon a Fantasia. Označuje svět mimo lidskou představu.
V roce 1999 během turné skupiny Edguy s názvem „Theater of Salvation“ začal Tobias Sammet pracovat na svém projektu metalové opery. Po ukončení turné se Tobias začal naplno věnovat svém projektu, na jehož realizaci si přizval více známých muzikantů, jako někdejšího kytaristy a zpěváka skupiny Helloween Kai Hansena a Michaela Kiskeho. V roce 2000 vydali první singl s nazvem Avantasia. Na tomto EP se nachazejí 4 skladby. V roce 2001 sestava vydals první album s názvem Avantasia - The Metal Opera. V září roku 2002 vydal Tobias druhou část své metalové opery The Metal Opera Pt. II.

Koncem roku 2006 oznámil Tobias Sammet přípravu třetího dílu Avastasie s názvem „The Scarecrow“. U tohoto alba se ale nebude jednat o přímé pokračováné metalové opery. Datum vydání alba bylo stanoveno na 25. ledna 2008. Při tvorbě alba s Tobiasem spolupracovali hudebníci jako Alice Cooper, Eric Singer, Bob Catley, Henjo Richter, Sascha Paeth, Michael Kiske, Rudolf Schenker, Jorn Lande, Amanda Somerville a Michael „Miro“ Rodenberg. Druhý díl „The Scarecrow“ by měl výjít až po vydaní alba skupiny Edguy. Datum byl stanoven na přelom let 2009/2010. Ještě není jisté do jaké míry budou na seba alba navazovat.

16. listopadu 2007 byl vydaný singl s názvem „Lost in Space (Part 1 & 2)“. Toto EP se v německých hitparadách umístilo v top 10.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz