Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Justin Timberlake » Základní info

Justin Timberlake - Základní info

Popis

Justin Timberlake
Země původuUSA
Rok narození1981
ŽánrR'n'B
Počet alb2
Pořadí dle BM156.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(32%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Justin Randall Timberlake je americký zpěvák, herec a dvojnásobný držitel prestižní ceny Grammy Awards.

Do povědomí posluchačů se dostal coby člen světoznámé chlapecké skupiny 'N Sync. V roce 2002 vydal své první sólové album nazvané Justified, kterého se celosvětově prodalo více než 7 milionu kopií. Timberlakovo druhé album nazvané FutureSex/LoveSounds vyšlo v září 2006 a tři z desky se umístily na první místě Billboard Hot 100. Založil i svou vlastní nahrávací společnost nazvanou Tenman Records a oděvní značku William Rast.

Timberlake byl členem známé kapely fungující v 90. letech pod jménem 'N Sync, v ní se stal idolem teenagerů. Skupina vznikla v roce 1996 a kariéru ukončila v roce 2002, přestávku Timberlake využil k vydání sólového alba.

Debutový singl se jmenoval Like I Love You, poprvé jej zazpíval na udílení cen MTV Video Music Awards 2002, kde si už získal řadu příznivců. V listopadu téhož roku vydal debutové album nazvané Justified, které hudební kritici velmi chválili. V prvním týdnu jeho prodeje debutovalo na čísle dvě a prodalo se jej 439 000 kopií. Nakonec se jen v USA tohoto alba prodalo více než 3 miliony kusů, celosvětový prodej přesahoval 7 milionovou hranici.
Mezi lety 2003 až 2005 spolupracoval Timberlake s mnoha známými interprety. Nejvýraznější je spolupráce s Black Eyed Peas, na jejichž druhém albu Monkey Business nazpíval song My Style, a podílel se i na veleúspěšném songu z prvního alba Elephunk - Where Is the Love?. Dále vydal singl i s rapperem Nellym Work It a singl se Snoop Doggem Signs.

V létě 2005 založil svou vlastní nahrávací společnost JayTee Records, která vydala i jeho druhou sólovou desku FutureSex/LoveSounds v září 2006. Pilotní singl SexyBack zaznamenal celosvětový úspěch. Výborně si vedly z alba i singly My Love a What Goes Around...Comes Around. Album produdoval Timbaland, se který nazpíval i píseň Give It to Me.

Justin nazpíval i píseň 4 Minutes s Madonnou, která pochází z jejího alba Hard Candy.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz