Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Martin Maxa » Základní info

Martin Maxa - Základní info

Popis

Martin Maxa
Země původuČeská Republika
Rok narození1961
Sestava Martin Maxa - zpěvák
ŽánrPop
Počet alb0
Pořadí dle BM394.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Martin Maxa se narodil 15.března roku 1961. Vystudoval Gymnázium v Teplicích, poté absolvoval Fakultu tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze. Po dokončení studií pracoval krátce jako učitel tělocviku.

Jeho koníčkem je mimo hudby malování, ve kterém se svými obrazy se prosadil ještě dříve než ve sféře populární hudby. Největších úspěchů dosáhl hlavně ve Spolkové republice Německo.

Poté se usadil v Litvínově, kde založil a provozuje hudební klub Pijonýr. Získával zde své první fanoušky.

S hudbou začal jako písničkář s kytarou. Objížděl porty, kterých se účastnil nejen jako divák, ale později i jako účinkující. Založil skupinu Náhodná sešlost, která jej doprovází dodnes. Po dvaceti letech hraní sólově a se skupinou a několika marných pokusech se uchytit ve stojatých vodách našeho hudebního průmyslu dostal nabídku a možnost nahrát a vydat svoje album.

Martin Maxa doposud vydal čtyři řadová alba, jeho debutem byla deska "C'est la vie" z roku 2000, zatím posledním počinem je "Zákulicí" (2005). Je držitelem ocenění "Skokan roku" v anketě Zlatý Slavík za rok 2000, v roce 2001 se ve stejné anketě umístil na 3.místě v kategorii "Zpěvák roku".

informace převzaty z www.martinmaxa.cz

 
TOPLIST.cz