Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Heidi Janků » Základní info

Heidi Janků - Základní info

Popis

Heidi Janků
Země původuČeská Republika
Rok narození1962
Sestava Heidi Janků - zpěvačka
ŽánrPop
Počet alb0
Pořadí dle BM366.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Heidi Janků (* 1962, Vítkovice) je česká zpěvačka, moderátorka a muzikálová herečka.

Narodila jsem se v muzikantské rodině. Maminka hrála a učila hru na violoncello, otec zase na pozoun a dechové nástroje.

Od první třídy jsem navštěvovala lidovou školu umění, kde mně profesorka zpěvu, paní Klausová, naučila všemu, co používám dodnes. Mimo sólového zpěvu jsem chodila i na sborový zpěv, klavír a pohybovou výchovu. Asi od sedmé třídy jsem začala zpívat a tancovat ve folklórním sboru a natočila své první nahrávky v ostravském rozhlase s cimbálovkou Lučina.

I když jsem deset let zpívala pouze klasický repertoár v klasickém podání, na gymnáziu jsem se začala věnovat moderní muzice a zpívat s různými kapelami na zábavách. S kamarády jsme tenkrát sestavili študáckou kapelu, která však neměla dlouhého trvání. Zanikla, ale brzy po tom vznikla nová a tak to šlo stále dokola. Ráda na to vzpomínám. Ve třetím ročníku jsem začala zpívat s kapelou Proměny, což byl bývalý Majestic, s nímž začínaly Marie Rottrová a Věra Špinarová. Vystupovala jsem s ní několik sezón. Často jsme hrávali v porubském kulturním domě. Mezitím jsem ještě působila v divadelním sboru Alternativa, který tvořili studenti Vysoké školy báňské z Ostravy.

Těsně před maturitou jsem náhodou zjistila, že tehdy populární Pavel Novák pořádá konkurs na zpěvačku, aby mohl se svou novou kapelou "Proto" vycestovat do obou polovin Německa, kde měl hrát v barech a klubech. Konkurs jsem vyhrála, a tím začalo mé profesionální zpívání. Po dvou měsících jsme se vrátili a na jednom společném vystoupení na ostravské Černé louce mě uviděl Ivo Pavlík. Zanedlouho se mi ozval, zda bych nechtěla zkusit kariéru sólové zpěvačky. Stalo se to v roce 1982 a bylo to osudové setkání. V letech 1982 až 1990 jsme měli vlastní kapelu "Supernova". Pracujeme a žijeme spolu dodnes.

informace převzaty z www.heidi.cz

 
TOPLIST.cz