Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Nas » Základní info

Nas - Základní info

Popis

Nas
Země původuUSA
Rok narození1973
ŽánrHip-Hop
Počet alb9
Pořadí dle BM298.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Nas, vlastním jménem Nasir bin Olu Dara Jones, se narodil 14. září 1973 v Long Island City (Queens, New York) a stal se z něho africko-americký rapper. Během svého povolaní vystřídal mnoho přezdívek, jako např. Nasty Nas, Nas Escobar (podle kolumbijského drogového lorda Pablo Escobara), God's Son a Nastradamus. Nas je synem jazzového trumpetisty jménem Olu Dara a jeho ženy Ann Jones, které zemřela v roce 2001 na rakovinu. Nas se nejvíce proslavil svým prvním LP "Illmatic (1994)", které je považováno za jedno z nejlepších hip hopových alb všech dob.
 

Nas je starší syn Olu Dara a Ann Jones, kteří měli celkem dvě děti. Celá rodina žila po nějakou dobu v Brooklynu a později se přestěhovala do jednoho z mnoha velkých Queenských obytných státních domů v rámci projektu Queensbridge. Olu Dara nakonec od rodiny odešel a Ann Jones se musela o Nase i o jeho mladšího bratra Jabari-ho starat sama. Nas opustil školu již v osmé třídě a začal prodávat drogy v ulicích New Yorku. Začal se vzdělávat sám tím, že začal číst knihy o africké kultuře a civilizaci, bibli, korán a knihy o pětiprocentní menšině.


V roce 1991 vydal Nas svůj debut se svou verzí písně od Main Source "Live at the Barberque". Tento debut byl oslavovaný, jako druhý návrat Rakim-a a Nas-ovy schopnosti náhle začali přitahovat pozornost v hip hopové komunitě. Brzy poté si ho našel MC Search (bývalý člen skupiny 3rd Bass) a Nas pro něj udělal song "Halftime" pro soundtrack k filmu "Zebrahead (1992)".

Zdroj: http://endrue.txt.cz/

 
TOPLIST.cz