Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Zbyněk Drda » Základní info

Zbyněk Drda - Základní info

Popis

Zbyněk Drda
Země původuČeská Republika
Rok narození1987
Sestava Zbyněk Drda - zpěvák
ŽánrPop
Počet alb0
Pořadí dle BM271.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Zbyněk Drda (* 29. března 1987, Ostrov nad Ohří) je český zpěvák, vítěz třetí řady televizní reality show Česko hledá Superstar.

Pochází z česko-ruské rodiny, jeho otec pracuje v hotelovém domě v Karlových Varech, matka Galina učí ruštinu; má staršího bratra. Byl talentovaný na hudbu a sport (věnoval se karate a volejbalu). Studoval Soukromou obchodní akademii Podnikatel.

I když zpíval od dětství, slavným se stal, až když odstartoval třetí ročník soutěže Česko hledá Superstar. Jeho přátelé chtěli, aby se přihlásil už do druhé řady, ale on chtěl počkat, dokud si nebude sám sebou jistý. Třetí řadu 17. prosince 2006 vyhrál, ve finále získal 57 % hlasů diváků TV Nova ve srovnání s Davidem Spilkou. Ve finálovém kole byl lepši podle Ilony Csákové a Eduarda Klezly, Ondřej Hejma považoval za lepšího Spilku, ale pochválil i Drdu s tím, že to bylo nejlepší finále české Superstar.

Po svém vítěztví nahrál Drda desku Pohled do očí, která vyšla v dubnu 2007. Zpívá ve skupině složené z bubeníka Olivera Lipenského, baskytaristy Jana Lstibůrka, klávesisty Jana Steinsdorfera a kytaristy Jakuba Lenze. Zpívá písně jiných autorů, vlastní texty nepíše.

informace převzaty z cs.wikipedia.org/wiki/Zbyn%C4%9Bk_Drda

 

 

 
TOPLIST.cz