Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Céline Dion » Základní info

Céline Dion - Základní info

Popis

Céline Dion
Země původuKanada
Rok narození1968
Sestava Céline Marie Claudette Dionová - zpěvačka
ŽánrPop
Počet alb20
Pořadí dle BM120.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(40%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Céline Marie Claudette Dionová, zkráceně Céline Dion (* 30. března 1968, Charlemange, Quebec), je kanadská populární zpěvačka oceněná mimo jiné cenami Grammy a Juno a příležitostná skladatelka písní. Svou kariéru započala jako francouzská zpěvačka na začátku 80. let 20. století, na mezinárodní hudební scénu prorazila v 90. letech.

Dionová se narodila do velké, chudé, ale hudebně založené rodiny. Jako náctiletá dosáhla úspěchu ve frankofonní Kanadě poté, co její manažer a budoucí manžel, René Angélil, zastavil její dům kvůli financování její první nahrávky. Později upoutala pozornost části Evropy a Asie, když v roce 1982 vyhrála Yamaha World Popular Song Festival a v roce 1988 Eurovision Song Contest. Roku 1990 vydala se společností Epic Records album Unison a učinila tak krok k ovládnutí anglofonní části hudebního trhu. Během 90. let získala celosvětovou popularitu a úspěch s několika anglickými a francouzskými deskami, mezi nejúspěšnější patřily Falling into You (1996) a My Heart Will Go On (1998) a hudební téma filmu Titanic (1997). Roku 1999 ohlásila přerušení své kariéry, aby se mohla věnovat svému muži, u něhož byla diagnostikována rakovina jícnu.

Po tříleté pauze se Dionová albem A New Day Has Come vrátila na hudební scénu. Do roku 2004 nashromáždila 175 miliónů prodejů svých desek, takže při předávání World Music Awards obdržela Diamond Award, čímž byla uznána nejlépe prodávanou zpěvačkou na světě. Od roku 2003 vytváří Dion svou noční show A New Day... v Caesars Palace v Las Vegas v rámci kontraktu trvajícího do roku 2007. Hudbu Dionové ovlivnily různé žánry od popu a rocku po gospel a evropskou klasickou hudbu, je vyzdvihována pro své mohutné a technicky vyspělé vokály.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

informace převzaty z cs.wikipedia.org/wiki/Celine_Dion

 
TOPLIST.cz