Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Vlasta Horváth » Základní info

Vlasta Horváth - Základní info

Popis

Vlasta Horváth
Země původuČeská Republika
Rok narození1977
Sestava Vlasta Horváth - zpěvák
ŽánrPop
Počet alb0
Pořadí dle BM259.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Něco malého ze soukromí:

Narodil se 18. října 1977 ve Vlašimi.
Vystudoval SOU stavební v Praze, obor tesař.
Po civilní službě, kterou vykonával v benešovské nemocnici, pracoval 7 let jako řidič a skladník ve firmě s autoelektronikou.
10. září 2005 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Markétou.

Muzika:

Již od malička se u něj projevovalo hudební a sportovní nadání.
Od druhé třídy navštěvoval lidovou školu umění – obor klavír. V dalších letech se přidala i kytara a bicí. Od patnácti let se stává členem rodinné taneční kapely (klávesy, zpěv).

V roce 1999 zakládá s bratrem Radkem vlastní kapelu Frenzy. Koncertováním na Benešovsku brzy získali první fanoušky. Na svých vystoupeních hrají kromě věcí převzatých i vlastní repertoár. V roce 2003 natočili demo CD Frenzy a klip k písni Stále to cítím, který běžel na TV stanici Óčko v pořadu HydePark. Kapela účinkovala i na různých letních festivalech (např. Noc plná hvězd, Rock For People).

V roce 2002 se zúčastnil TV soutěže Rozjezdy pro hvězdy, kde se umístil na druhém místě.
O rok později prošel úspěšně konkurzem do muzikálu Excalibur, nabídnutou roli však nakonec odmítl.
V prosinci roku 2004 se zúčastnil konkurzu do druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar, do které se přihlásilo přes 8 tis. soutěžících.
20. února 2005 se jako první ze semifinálové padesátky probojoval do první dvanáctky.
12. června 2005 se stává druhou českou SuperStar. Za svůj výkon ve finále získal drtivých 73% z celkového počtu 1 162 444 zaslaných hlasů.
Profesionální kariéra Vlastimila Horvátha byla odstartována.

Své debutové album s názvem "Místo zázraků" vydal Vlasta 24. října 2005. Již za dva měsíce po vydání alba získal platinovou desku za 20 000 prodaných CD. Vznikalo pod producentským vedením Oty Balage ve studiu Rich Sound ve Všenorech. Deska obsahuje 15 skladeb, včetně jediné coververze původně skladby skupiny To To. Devět autorských skladeb Vlasty doplňují na albu dvě písničky Oldy Krejčovse, jednou písničkou přispěli Jiří Urban a Pavel Větrovec ml., který se zhostil úlohy zvukového mistra. Mezi textaři se objevují jména jako Pavla Milcová či Ivan Hlas. První singl z alba je písnička "Co tě napadá," druhým "Víra nevinná", ke které byl natočen videoklip.

Druhé album "Do peří nefoukej" spatřilo světlo světa 13. listopadu 2006. Na trh jej uvedl singl "Adios". CD zniklo pod producentským vedením Jiřího Janoucha (kytarista Anna K. Band) v tandemu s Michalem Dvořákem (ex-Lucie) v Dvořákově studiu BaseFloor. Album obsahuje jedenáct nových skladeb, z toho u deseti je autorem hudby výhradně Vlasta Horváth, jedna skladba byla vybrána z nabídky zahraniční databanky, skladby otextovali Viktor Dyk, Milan Princ, Pavla Milcová. Všechny skladby jsou v češtině, s výjimkou dvou skladeb v angličtině: Kiss a Coming Home. Vedle práce na vlastním album stihl Vlasta nazpívat titulní píseň pro nový televizní seriál Horákovi, jenž zařazuje od září 2006 každou středu po 26 týdnů do svého vysílání ČT1. Skladba „Láska se mi stala osudem“ je na nové album zařazena jako bonus.

V anketě Deska roku Allianz 2005 získal cenu za nejprodávanější debutové album interpreta, Objev roku.
Objevem roku se stal také v divácké anketě Český slavík 2005, kde se ještě umístil na šestém místě v kategorii zpěvák.

informace převzaty z www.vlastahorvath.cz


 

 
TOPLIST.cz