Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Monika Absolonová » Základní info

Monika Absolonová - Základní info

Popis

Monika Absolonová
Země původuČeská Republika
Rok narození1976
Sestava Monika Absolonová - zpěvačka
ŽánrPop
Počet alb0
Pořadí dle BM424.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Monika Absolonová se narodila 27. září 1976 v Benešově u Prahy. Vystudovala soukromou střední hotelovou školu, na níž navázala studiem němčiny na Akademii J. A. Komenského. Srdíčko jí ale od malička táhlo jinam...

Pohybovou průpravu získala díky kondicím na taneční konzervatoři a také v klasickém baletu Národního divadla. V letech 1983 - 1992 byla členkou Kühnova dětského sboru. Začátkem 90. let chodila na hodiny zpěvu k Lídě Nopové, od roku 1996 studuje zpěv u profesora Eduarda Klezly.

Profesionálnímu zpěvu se věnuje od roku 1993. Dosud vydala 5 sólových alb: Monika (1993), Dál jen při mně stůj (1994), První den (1999), Jsem nevěrná (2001) a Zůstávám dál (2004).

Nazpívala i několik duetů na desky svých kolegů: Blízko zůstávám s Michalem Davidem na jeho desku duetů Pár přátel stačí mít; Dneska už Ti sbohem dám s Karlem Černochem pro jeho Srdcové trumfy; Slepá na výběrové CD kapely Ketchup; If you go away s Alim Amirim na jeho debutové album Piece of my heart.

Objevila se na albech i DVD muzikálů Kleopatra, Rebelové a Tři mušketýři a nazpívala řadu písniček pro děti na albech Poníkové království, Štědrý večer s panem Ladou, Flinstoneovi.

V letech 1995 - 1998 účinkovala v pražském nastudování muzikálu Dracula, dva následující roky pak ještě v bratislavské a prešovské verzi muzikálu. V Prešově vydržela kvůli muzikálu Krysař Daniela Landy i v dalším období, aby se ale pomalu zároveň začala připravovat na titulní roli Kleopatry ve stejnojmenném velkolepém muzikálu Michala Davida.

V divadle Broadway, kde spolu s Kleopatrou prožila celé 2 roky, a kam se Kleopatra pro velký zájem v září roku 2006 vrátila, zůstala Monika i po následující sezóny. V divadelní verzi úspěšného filmu Rebelové získala hned 2 role: maturantku Buginu a Alžbětu (přítelkyni otce hlavní hrdinky).

V roce 2004 přijala další broadwayskou nabídku a nastudovala roli intrikánky Mylady de Winter v muzikálu Michala Davida, Tři mušketýři. Od června téhož roku účinkuje v kultovním muzikálu Noc na Karlštejně na scéně Hudebního divadla v Karlíně, a to v hlavní roli Elišky. V březnu 2007 proběhla premiéra muzikálu Angelika, kde bravurně ztvárnila titulní roli, díky které se posléze ocitla v širší nominaci na Cenu Thalie pro rok 2007.

Monika ale myslí i na herectví, a tak kromě malé role svazačky v seriálu Zdivočelá země (1997) ráda přijala part čarodějnice v Troškově Princezně ze mlejna 2. To se psal jubilejní rok 2000! V letech 2003 a 2004 následovala drobnější role sestřičky Monči v komedii režiséra Zdeňka Trošky, Kameňák 2 a 3. O rok později Monika vstoupila na činoherní „prkna“, a to postavou Veroniky ve hře Lumíra Olšovského, Den na zkoušku, kterou stále ještě uvádí Divadlo Radka Brzobohatého.

Kvalitu práce Moniky Absolonové jistě nejvěrněji vystihují ocenění, jichž se jí dosud dostalo.

V roce 1994 získala nominaci na českou Gramy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku.

Za roli Kleopatry byla nominována na Thalii pro rok 2002 a za to, že je, jaká je a umí, co umí, dostala od fanoušků cenu Skokana roku v anketě Český slavík Mattoni, a to hned dvakrát po sobě v letech 2002 a 2003, čímž se definitivně zařadila do naší pěvecké topelity.

informace převzaty z www.absolonova.cz

 

 
TOPLIST.cz