Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Van Halen » Základní info

Van Halen - Základní info

Popis

Van Halen
Země původuUSA
Existence47 let
ŽánrHardRock
Počet alb0
Pořadí dle BM626.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Van Halen je americká hardrocková skupina, která vznikla v Pasadeně, Kalifornii roku 1972. Od vydaní svého debutového alba s názvem Van Halen v roce 1978 slavila úspěchy až konce 90. let, kdy ji postihlo vícero problémů.

Do roku 2007 se skupině Van Halen podařilo na celém světe udat víc jak 80 miliónů hudebních nosičů a vícero jejích singlů se umístilo na první příčce v žebríčku Mainstream Rock Tracks časopisu Billboard.

Prodejem víc než 56 miliónů alb v USA je podle hodnocení RIAA tato skupina na 19. místě mezi nejlíp prodávajícími kapelami všech dob a je zároveň jednou z pěti rockových formaci, jejiž dvě alba dosáhla prodeje v USA vyšší než 10 miliónů kusů.

12. března 2007 byla tato skupina uvedena do Rock n' rollové síně slávy. Koncem roku 2007 po různých spekulacích skupina začala koncertní turné po Severní Americe, které trvalo až do začátku roku 2008. Předpokládá se, že po tomto turné bude následovat nahrávaní nového alba.

Skupina Van Halen nahrála na své debutové album krátkou skladbu s názvem "Eruption", jejíž kytarové sólo je považováno za jedno z nejvýznamnějších v rockové hudební historii. Tato skladba se objevuje ve více seznamech výběrů kytarových sól včetně aktuálního žebříčku časopisu Guitar World.

informace převzaty z cs.wikipedia.org/wiki/Van_Halen

 
TOPLIST.cz