Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Green Day » Základní info

Green Day - Základní info

Popis

Green Day
Země původuUSA
Existence36 let
Sestava Billie Joe Armstrong - zpěv, kytara
Michael Ryan Pritchard - basová kytara, zpěv
Tré Cool - bicí
ŽánrPunk
Počet alb9
Pořadí dle BM55.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(54%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Green Day je skupina, kterou tvoří Billie Joe Armstrong, Tré Cool a Mike Dirnt. V roce 1987 založili kamarádi z dětství Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt (oběma bylo tehdy 14 let) dvoučlennou kapelu Sweet Children. V té době ještě neznalí punkeři svou hudbou často vyhnali celé obecenstvo do dvaceti minut.

S kapelou Sweet Children nahráli album 1,000 Hours (některé songy se později objevily na Kerplunku). V této době ovšem stále hráli po klubech asi pro 40 lidí. Sbírali zkušenosti a jejich koncerty byly stále lepší a nakonec se lidem, především teenagerům, začaly líbit.

Green Day byli některými dospělými lidmi i zavrženi. Postupně však začali ubírat k jisté agresivitě, kterou do svých alb i vystoupení vkládali. Mikea a Billieho Joea vyhodili ze školy a dá se říct, že i díky tomu potkali Tré Coola. Někdy v té době odchází dnes již bývalý bubeník Al Sobrante. Sweet Children přijmou Trého a definitivně změní název na Green Day (podle Billieho hlášky: Byl to jeden krásnej, dlouhej, prohulenej den). Vydají album 1,039 Smoothed Out Slappy Hours, které však nesklidí příliš velký úspěch.

Skupina to nevzdává a natáčí dál, až se jim roku 1994 podaří jeden velký počin  jménem Dookie. Toto CD se rychle stává platinovým a udělá z Green Day jednu z nejslavnějších punkových skupin. Následují alba Insomniac a Nimrod. Největší hit z alba je baladická Good Riddence (Time of your life), která říká že bychom měli žít život naplno.

Poté následuje album Warning, které ale mezi fanoušky nebylo moc vřele přijato, kvuli jemnějšímu stylu než je na předchozích albech. V roce 2001 bylo vydáno alum International Superhits, které zachycuje jejich největší hity. V roce 2002 následuje album b-sides pojemnované Shenanigans. Album American Idiot (2004) bylo velkým přelomem. Stali se jednou z nejlepších světových kapel. Hity bouraly hitparády a Green Day uspořádali celosvětové turné.

Nejaktuálnějším albem je DVD/CD Bullet In A Bible (2005) a v současné době kapela znovu natáčí. Skupině byla v roce 2007 svěřena úvodní píseň v americkém animovaném filmu Simpsonovi ve filmu.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz