Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Audioslave » Základní info

Audioslave - Základní info

Popis

Audioslave
Země původuUSA
Existence18 let
ŽánrAlternRock
Počet alb3
Pořadí dle BM93.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(44%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Audioslave byla americká alternative-rocková skupina, kterou roku 2001 založili Chris Cornell (zpěv), Tom Morello (kytara), Tim Commerford (baskytara, zpěv) a Brad Wilk (bicí).

Chris hrál předtím v kapele Soundgarden, ostatní členové jsou z kapely Rage Against the Machine. Stejně jako to bylo u Rage Against The Machine, kapela je hrdá na fakt, že veškerý zvuk je produkován s využitím pouze zpěvu, kytary, baskytary a bicí, tedy žádné klávesy, syntetizéry, samply a podobně. Kapelu v únoru 2007 opustil její zpěvák Chris Cornell z důvodu dlouhodobých osobních neshod v kapele.

Seskupení (2000-2001)

Počátky kapely sahají do října roku 2000, krátce po rozpadu Rage Against The Machine, kdy RATM opustil Zack de la Rocha. Zbývající tři členové kapely, se rozhodli že budou dále pokračovat jako trio pod jmeném Rage. S kapelou spolupracovalo několik zpěváků, např. B-Real z Cypress Hill nebo Maynard James Keenan z Tool. Producent Rick Rubin kapele navrhl aby zkusili nahrávat z Chrisem Cornellem. Tato spolupráce se zdála být naprosto ideální, a tak se v březnu 2001 přesunuli do nahrávacího studia, během 19 dnů napsali 21 písní (první byla "Light My Way", třetí "Set It Off".

informace převzaty z cs.wikipedia.org/wiki/Audioslave

 
TOPLIST.cz