Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » A Perfect Circle » Základní info

A Perfect Circle - Základní info

Popis

A Perfect Circle
Země původuUSA
Existence20 let
ŽánrAlternRock
Počet alb3
Pořadí dle BM615.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

A Perfect Circle byla alternative-rocková superskupina založená kytaristou Billy Howerdelem.

Billy Howerdel se poprvé podíval hudbě do tváře, když dělal osvětlovače na koncertech v okolí New Jersey. O hudbu se zajímal, trávil čas i nad svou vlastní tvorbou, kterou si ale nechával pro sebe. Prvního uznání se mu dostalo od baskytaristky Paz Lenchatin a ta ho přesvědčila, aby své nápady realizoval.

Billyho hudba byla zvláštní. Při její tvorbě si představoval, že je to soundtrack jako k filmu City of lost children. Od světel přešel ke kytarovému technikovi a tím měl více času na svou vlastní hudbu. Na turné kapel, kterým se staral o kytary, s sebou brával malé studio a přenosný počítač, a protože skladby vznikaly v jiných koutech světa, každá nese jiný příběh s odlišnou příchutí.

V roce 1993 provázel na turné skupinu Fishbone, setkává se zde s Maynardem Janes Keenem, frontmanem skupiny Tool, která předskakovala. Roku 1996 to byli Tool, komu se staral na turné o kytary. Tentokrát si ho přizvali i ke studiové spolupráci. V té době Tool připravovali album Aenima a procházeli nepříjemným soudním sporem se svým bývalým labelem Freeworld Entertainment. Maynard si poslechl Billyho skladby a byl mile překvapen. Doslova si vydupal, aby v nich mohl použít své vokály. Howerdel se ohlížel po dalších hráčích. Díky Paz se dohodl s kytaristou NIN Ranným Lohnerem a bubeníkem Timem Alexandrem z Laundry.

Prvním vážnějším angažmá byla dvouletá spolupráce s Guns´n´Roses, ale album dodnes nevyšlo. Mělo to však světlou stránku. Seznámil se tu s bubeníkem Joshem Freezem, ten se stal plnohodnotným členem kapely, však až v roce 1999 zároveň s Tropem van Leeuwenem. O peníze a hráče bylo postaráno, už jen najít vhodné místo na nahrávání. To proběhlo v Billyho domě v místnosti u garáže, kde museli často přerušit nahrávku, kvůli přeletu letadla. Materiál mixoval Alan Moulder (spolupráce s NIN). Kapela nabírala čím dál konkrétnější podobu, ale stále neměli název. Blížil se první koncert, což byl dostatečný deadline na to, aby už nějaký vznikl.

Po úspěšném vydání tří alb (Mer de noms, 13th Step, Motive) přichází na svět i DVD Amotion, jímž by se APC chtěli nejspíše rozloučit. Podle plánů se po vydání Emotive Maynard vrátil k Tool, aby s nimi dokončil připravované album a absolvoval s nimi následné turné. Také by se měl objevit ve filmu Sleeping dogs lie spolu s dalšími známými osobnostmi. Bubeník Josh Freeze na jaře 05 též absolvoval turné a stal se baskytaristou NIN, James Iha je v New Yorku a věnuje se svému vydavatelství Scratchy records.

informace převzaty z cs.wikipedia.org/wiki/A_Perfect_Circle

 
TOPLIST.cz