Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Billy Talent » Základní info

Billy Talent - Základní info

Popis

Billy Talent
Země původuKanada
Existence29 let
ŽánrPunk
Počet alb2
Pořadí dle BM163.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(24%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Billy Talent je kanadská punk rocková skupina.

Na Billy Talent se přejmenovali až v roce 2001, do té doby vystupovali pod jménem Pezz. V České republice se proslavili především díky singlům "Surrender" nebo "Fallen Leaves". Poprvé u nás vystoupili 3. června 2007 v Praze jako předkapela na skupiny My Chemical Romance.

Prvopočátky Billy Talent sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu Our Lady of Mount Carmel, kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu To Each His Own. Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na středoškolské soutěži talentů potkali Iana D’Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou. Ta však zanikla a tak se Ian přidal k „To Each His Own“.

Postupem času si hudebníci vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny – přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo Demoluca. Další následovalo v roce 1998 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music.

V roce 1999 vznikl spor o název s další kapelou stejného názvu z Memphisu. Předchůdci Billy Talent nakonec ustoupili a zvolili nový název. Inspirací jim bylo dílo Michaela Turnera Hard Core Logo a nový název byl vybrán podle jména hlavního hrdiny, který se jmenoval právě Billy Talent.

Hudebníci s novým jménem změnili i styl své hudby. Začali hrát více agresivnější, punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků. S rostoucím zájmem publika rostl i zájem nahrávacích studií. V roce 2001 podepsali Billy Talent novou smlouvu s Atlantic Records a Warner Music Canada.

V roce 2003 vydávají první album nazvané stejně jako skupina - Billy Talent. Za tuto desku získávají v Kanadě třikrát platinovou desku a několik dalších ocenění. V roce 2006 přicházejí na trh s novým albem nazvaným Billy Talent II, které obsahuje známé hity jako například Surrender, Fallen Leaves nebo Devil in a Midnight Mass. O album byl takový zájem, že se ho za první týden prodalo v Kanadě téměř padesát tisíc kusů.

V Evropě mají Billy Talent nejvíce fanoušků v Německu, kam taky velmi rádi jezdí na koncerty. V roce 2007 vystupovali i v České republice, ale zatím jen jako předskokani skupiny My Chemical Romance. Nyní skupina vydala nové DVD s názvem 666, na kterém se nachází záznam několika živých vystoupení (např. z Brixton Academy v Londýně nebo německého Rock am Ring).

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz