Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Amon Tobin » Základní info

Amon Tobin - Základní info

Popis

Amon Tobin
Země původuBrazílie
Rok narození1972
ŽánrElectronic
Počet alb6
Pořadí dle BM612.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Amon Tobin (celým jménem Amon Adonai Santos de Araujo Tobin, narozen v Rio de Janeiru 7. února 1972) je brazilský hudebník, DJ a producent žijící v kanadském Montrealu. Jeho domovským vydavatelstvím je londýnský nezávislý label Ninja Tune.

Amon Adonai Santos de Araujo Tobin se narodil v brazilském Rio de Janeiru. V mládí často cestoval mezi Brazílií a Portugalskem, nakonec se ale usadil ve Velké Británii, kde se začal zajímat o hip hop, jungle a jazz. Nejprve pod jménem Cujo, které převzal z románu Stephena Kinga, vydal čtyři EP a album Adventures in foam. Pod jménem Amon Tobin pracuje od roku 1996, kdy získal smlouvu s hudebním vydavatelstvím Ninja tune.

V roce 2003 na sebe upozornil skladbou Saboteur z alba Supermodified, která se stala titulní skladbou filmu Loupež po italsku. V roce 2005 složil hudbu s počítačové hře Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory a v následujícím roce složil hudbu k maďarskému filmu György Pálfiho Taxidermia.

Hudba Amona Tobina je žánrově těžko zařaditelná a založená na tvořivém využití samplů a zvukových efektů. Tobin jako zdroj samplů využívá vše od starých nahrávek, přes akustické zvuky až po rachot motocyklů. Zvuky pak různě vrství a deformuje, čímž vytváří svou vlastní kompozici. Tobinova hudba často tíhne k retrojazzu, ambientu a psychedelii.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz