Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Madonna » Základní info

Madonna - Základní info

Popis

Madonna
Země původuUSA
Rok narození1958
ŽánrRock/Pop
Počet alb19
Pořadí dle BM39.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(64%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Madonna Ciccone Ritchie, původním jménem Madonna Louise Veronica Ciccone, známá jako Madonna je populární americká zpěvačka, skladatelka, tanečnice, herečka, producentka a módní symbol.

Madonna je považována za královnu populární hudby, podle Guinnesovy knihy rekordů je nejúspěšnější sólovou zpěvačkou na světě. Její popularita a přínos pop-kultuře se dá srovnávat s The Beatles nebo Elvisem Presleym. Madonna také měla výrazný vliv na mnoho současných umělců.

Do prosince 2005 vydala dvanáct platinových alb certifikovaných společností RIAA, podle které se ve Spojených státech prodalo 65 milionů kopií jejích alb. Podle Warner Bros prodala celosvětově přes 200 milionů alb.

V současnosti žije ve Velké Británii se svým manželem, Guyem Ritchiem.
Madonna během svého turné Confessions Tour vystoupila 6. a 7. září 2006 mimo jiné v Praze. Její koncerty během turné Confessions Tour byly okamžitě beznadějně rozprodány, tímto se the Confessions Tour stalo nejvýdělečnějším turné ženy všech dob.

V současné době dokončuje nové album s Timbalandem, Justinem Timberlakem, Stuartem Pricem, Pharrellem Williamsem, Akonem a Felixem Da Housecatem. Album by mělo být plné r'n'b, popu, hip hopu a dance a mělo by vyjít v dubnu roku 2008.

Prvním singlem z nového alba, které zatím nemá název, bude skladba ´4 Minutes To Save The World´, ke kterému se koncem ledna točil videoklip. Je to duet s Justinem Timberlakem a Timbalandem.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz