Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Lucie Bílá » Základní info

Lucie Bílá - Základní info

Popis

Lucie Bílá
Země původuČeská Republika
Rok narození1966
Sestava Hana Zaňáková - zpěvačka
ŽánrPop
Počet alb0
Pořadí dle BM566.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Lucie Bílá se ještě jako Hana Zaňáková narodila ve středočeských Otvovicích. Hodiny zpěvu absolvovala již na LŠU (dnešní ZUŠ). Dříve, než se proslavila na poli showbyznysu, vyučila se dámskou krejčovou. První zkušenosti na hudebních podiích získávala jako členka skupin Rock-Automat a Arakain.

V 80. letech si ji všiml producent Petr Hannig, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal jí písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný uspěch ji teprve čekal v příštím desetiletí, kdy prošla nejznámějšími muzikály uváděnými v Česku (Bídníci, Dracula, Krysař…), vydala řadu sólových alb, podílela se na několika filmech (jako zpěvačka i jako herečka) a po několik let se pevně držela na výsluní popularity ve výroční anketě Český slavík.

V osobním životě se jí dařilo jako na houpačce. V roce 1996 porodila příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa, ale partnerství neudržela. Petr Kratochvíl zpěvačku opustil s finalistkou Miss Pavlínou Babůrkovou.

V roce 2002 se nakrátko provdala za hudebníka Stanislava Penka. Po rozvodu nějaký čas žila jen se svým synem Filipem. Rok 2006 jí přinesl druhou svatbu, taktéž s muzikantem – Václavem Noidem Bártou.

informace převzaty z cs.wikipedia.org/wiki/Lucie_B%C3%ADl%C3%A1

 
TOPLIST.cz