Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Enrique Iglesias » Základní info

Enrique Iglesias - Základní info

Popis

Enrique Iglesias
Země původuŠpanělsko
Rok narození1975
Sestava Enrique Miguel Iglesias Preysler - zpěvák
ŽánrPop
Počet alb9
Pořadí dle BM152.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(30%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Enrique Miguel Iglesias Preysler (8. května 1975, Madrid) je španělský popový zpěvák. Narodil se slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové. V osmi letech se přestěhoval za svým otcem do Miami. Rok studoval na obchodní univerzitě, potom se rozhodl pro vlastní pěveckou kariéru. V roce 1995 vystupoval pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat ze Střední Ameriky do Španělska. Aby nebyl po palbou kritiky, si vytvořil tuto falešnou identitu.

Jeho první španělsky zpívané album Enrique Iglesias mělo velký úspěch, prodalo se ho přes 6 miliónů kusů a Enrique za něho získal ocenění Grammy. Než natočil své první anglické album, stal se slavným především v latinském světě. Za krátko se stal velmi oblíbeným, když někam přijel při svém turné, měl vždycky vyprodáno. Jeho alba se začaly prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a dokonce se stal slavnější, než jeho rodiče. Nejvíce ho proslavila píseň Bailamos, kterou nahrál pro soundtrack k filmu Willa Smithe Wild Wild West, stala se ihned hitem #1 snad na všech rádiích na celém světě. Jeho první anglické album Enrique bylo v USA dvakrát platinové a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě. Jeho velkou oblíbenost dokládá fakt, že zpíval na akcích jako je Live Earth.

Enrique Iglesias svá alba natočil ve čtyřech jazycích španělsky, anglicky, portugalsky a italsky. Oblibu měl i na Taiwanu, v Rusku, a na Středním východě.

O jeho oblibě a umění svědčí i to, že si zahrál s Antoniem Banderasem, Salmou Haykovou a Johnnym Deppem ve filmu Once Upon A Time In Mexico a také účinkoval jako host v několia seriálech (např. „How I Met Your Mother“).

informace převzaty z cs.wikipedia.org/wiki/Enrique_Iglesias

 
TOPLIST.cz