Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Spice Girls » Základní info

Spice Girls - Základní info

Popis

Spice Girls
Země původuVelká Británie
Existence28 let
Sestava Emma Bunton - zpěv
Melanie Chisholm - zpěv
Melanie Brown - zpěv
Geri Halliwell - zpěv
Victoria Caroline Beckham - zpěv
ŽánrPop
Počet alb4
Pořadí dle BM85.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(46%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Spice Girls je britská dívčí skupina, která své největší úspěchy zaznamenala v období druhé poloviny devadesátých let, kdy se do povědomí široké veřejnosti nesmazatelně zapsala hity jako Wannabe, Say You'll Be There, 2 Become 1, Spice Up Your Life či Viva Forever.

V průběhu Spiceworld Tour v roce 1998, jež čítalo téměř sto koncertních vystoupení a těšilo se nebývalému zájmu fanoušků, opustila pětičlenné seskupení Geri Halliwell. Symbolicky písní Goodbye, hitem číslo 1, se zbylá čtveřice s bývalou členkou rozloučila. Ve složení Victoria, Mel B, Emma a Mel C pokračovala skupina ještě tři roky, během nichž k předchozím dvoum deskám přidala ještě jedno album, avšak o poznání méně úspěšné.

Dívky vystupující pod záštitou Girl Power! pravidelně kralovaly světovým hitparádám. V té britské se na nejvyšší příčce v intervalu pěti let postupně vystřídaly s vyjímkou Stop všechny tehdejší singly (11).
Ač se holky nikdy oficiálně nerozpadly, v roce 2001 se každá vydala svou vlastní cestou.

Dlouhých šest respektive devět let trvalo, než se děvčata opět sešla a naplánovala pokračování nedokončené práce. Psal se den 28.6.2007, když byl na ostře sledované tiskové konferenci definitivně ohlášen comeback.
Spice Girls vydaly čtvrtou desku, tentokrát s výběrem největších hitů doplněných o dvě novinky, a rozjely celosvětové rozlučkové turné.

 
TOPLIST.cz