Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Arch Enemy » Základní info

Arch Enemy - Základní info

Popis

Arch Enemy
Země původuŠvédsko
Existence25 let
ŽánrDeathMetal
Počet alb7
Pořadí dle BM127.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(36%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Arch Enemy je švédské death metalová skupina založená roku 1996 kyratistou ze skupiny Carcass, Michaelem Amottem.

Skupinu v původní sestavě založil Michael Amott spolu se svým mladším bratrem Christopherem, ke kterým se připojil zpěvák Johan Liiva a bubeník Daniel Erlandsson. V roce 1998 byl do skupiny přijat basák Martin Bengtsson a bubeník Peter Wildoer a v této nové sestavě vydali album Stigmata. Tímto albem si získali popularitu jak v Europě, tak i v Americe. Bylo to jejich první celosvětově vydávané album.

Daniel Erlandsson se vrátil zpět k bicím v roce 1999. Vyšlo album Burning Bridges a nedlouho za ním i Burning Japan Live 1999, jehož prodej měl být omezen jen pro Japonsko, ale později bylo vydáno celosvětově. Album Burning Bridges znamenalo změnu, bylo melodičtější než předešlá alba.

Johan Liiva byl v roce 2001 požádán, aby od skupiny odešel. Michael Amott usoudil, že Johan není je přiměřen ke zbytku skupiny a chtěl více „dynamického“ frontmana. Nahradila ho Angela Gossow, amatérská žurnalistka a death metalová zpěvačka z Kolína, od které Michael toho roku dostal, během jednoho interwiev, její demonahrávku. První album po přijetí Angely bylo Wages of Sin. V prosinci 2001 se zúčastnili „Japan's Beast Feast 2002“, kde účinkovali i Motörhead a Slayer.

Album Anthems of Rebellion bylo vydáno v roce2003 a přineslo některé inovace do jejich hudebního projevu, jako je například dvojhlas ve skladbě „End of the Line“. V listopadu nasledujícího roku vydala skupina Arch Enemy album Dead Eyes See No Future, které obsahovalo i cover verze některých skladeb od Megadeth, Manowar a Carcass. V červnu 2005 skupina dokončila nahrávání šestého alba Doomsday Machine.

V červenci 2005 kytarista Christopher Amott opustil skupinu, aby se mohl víc věnovat svému osobnímu životu. Na jeho místo nastoupil Fredrik Åkesson, kterého v roce 2007 znovu Christopher vystřídal.

Vydaní nového alba Rise of the Tyrant pro rok 2007 mělo předznamenat EP Revolution Begins. EP vyšlo 7. září, 2007 a album mělo být vydáno 25. září 2007. Přes P2P se album Rise of the Tyrant dostalo už 27. července 2007.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz