Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » In Flames » Základní info

In Flames - Základní info

Popis

In Flames
Země původuŠvédsko
Existence33 let
ŽánrMetal
Počet alb10
Pořadí dle BM77.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(50%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

In Flames je švédská melodic death metalová skupina z Gothenburgu, jejíž styl se díky mnoha vlivům postupně měnil a vyvíjel až po jejich poslení album.

In Flames byla jednou z prvních skupin hrající melodic death metal a stejně jako v případě At the Gates se nedá diskutovat o jejich obrovském vlivu na tento žánr. Asi nejvíce je skupina známá metalovým fanouškům díky albům The Jester Race, Whoracle, Colony a Clayman. Nicméně všeobecnou pozornost zajistila In Flames alba Reroute to Remain, Soundtrack To Your Escape a jejich poslední album Come Clarity.

Po celé rané období In Flames postupovala sestava neustálým změnám. Jejich první stálá sestava byla složena ze zakládajících členů, kytaristy Jespera Strömblada, basisty Johana Larssona a kytaristy Glenna Ljungströma. Tato sestava společně se zpěvákem Mikaem Stannem nahrála první album skupiny Lunar Strain.

Na jejich dalším albu, Subterranean (EP) z roku 1995, se již místo Mikaela Stanna podílel Henke Forss a nový bubeník Daniel Erlandsson. Po Henkeově opuštění kapely se otevřely dveře Andersi Fridénovi, jenž se stal novým vokalistou skupiny. Za bicí zasedl Bjorn Gelotte. Právě s toutou sestavou byla podepsána smlouva s Nuclear Blast a nahráno album The Jester Race. Tímto albem se skupina dostala do světového povědomí, zvláště v Evropě a Japonsku.

Důsledkem stoupajícího úspěchu se Johan Larsson a Glenn Ljungström, kteří již byli členy jiných kapel, rozhodli opustit skupinu kvůli obtížnému působení v rozdílných projektech. Jejich posledním přínosem kapele bylo album Whoracle z roku 1997. Byli pozváni basista Peter Iwers a kytarista Niklas Engelin, aby doprovodili skupinu na společném turné s kapelou Dimmu Borgir, které následovalo po vydání Whoracle.

Toto seskupení fungovalo o něco lépe, a tak se hudebníci ke konci turné stali stálými členy formace. Společně procestovali Evropu a uskutečnili i první koncert mimo ní - v Japonsku. Avšak ke konci této koncertní cesty opustil kapelu Niklas Engelin z důvodu hudebních odlišností. Jeho kytaristický post převzal duposud bubeník Björn Gelotte a jeho místo za bicími připadlo Daniel Svensson. Bylo natočeno album Colony a následovalo téměř celosvětové turné.

Rok 2000 přinesl vydání desky Clayman. Zároveň se skupina stala opravdu všeobecně známou a hrála se slavnějšími skupinami jako Dream Theater, Slipknot a Testament. Peteru Iwersovi se narodila první dcera a dočasně skupinu opustil. Na rok byl nahrazen Dickem Löwgrenem. Po jeho návratu bylo nahráno živé album, The Tokyo Showdown.

V roce 2002 bylo vydáno Reroute to Remain, první album In Flames, které nebylo prukováno ve Studio Fredman. Na tomto albu bylo poprvé použito čistého vokálu namísto pro death metal typického mručení. Také je zde znát vliv amerického alternativního metalu a je zde použito více kláves a elektroniky než na předchozím albu. To vedlo ke zmatení kritiků, přílivu nových fanoušků a názoru starých příznivců, že jsou In Flames „vyprodaní“. Jejich sedmé album, Soundtrack to Your Escape (2004), učinilo další krok ve zvoleném směru.

V září 2005 byl vydán DVD set nazvaný Used and Abused: In Live We Trust. Skupina se představila na turné Ozzfest 2005, kde hrála na hlavním pódiu a doprovázela Motörhead na jejich výročním (30 let) turné na podzim onoho roku. Ještě před vydáním alba Come Clarity v roce 2006 bylo na celém světě prodáno přes milion kopií nahrávek. Come Clarity bylo nadšeně přijato jak fanoušky, tak kritiky, zejména těmi, kreří cítili nástup posledních dvou desek. V prvním týdnu prodeje se umisťovalo na špičce žebříčků ve Švédsku a Finsku. Skupina se umístila na 58. pozici v žebříčku US Billboard s 24 000 prodaných kopií v prvním týdnu prodeje.

Po vydání Come Clarity se kapela zúčastnila části turné Unholy Alliance 2006 v Evropě po boku Slayer, Children of Bodom, Lamb of God a Thine Eyes Bleed. Zakládající člen (Jesper Strömblad) nehrál na některých koncertech v Evropě, podivuhodně ani v Londýně v Carling Brixton Academy. Bylo to způsobeno osobními problémy, ale navzdory pověstím se In Flames nerozpadli a vyrazili na své plánované turné po Spojených státech s Jesperem Strömbladem na své pozici.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz