Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Tokio Hotel » Základní info

Tokio Hotel - Základní info

Popis

Tokio Hotel
Země původuNěmecko
Existence21 let
Sestava Wilhelm Kaulitz - zpěv
Tom Kaulitz - kytara
ŽánrRock/Pop
Počet alb4
Pořadí dle BM153.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(36%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (1)

Tokio Hotel je teenagerská hudební skupina z Magdeburgu.

Dvojčata Bill Kaulitz a Tom Kaulitz začala vystupovat od svých devíti let. V roce 2001 se na svém představení v Magdeburku seznámili s Gustavem Schäferem a Georgem Listingem. Jejich podobný hudební vkus vedl k vytvoření skupiny 'Devilish' (Ďáblíci).

V roce 2003 se se skupinou seznámil hudební producent Peter Hoffmann, jelikož Bill postoupil do finále německé soutěže StarSearch a brzy došlo k podpisu smlouvy se Sony BMG v Hamburku. Od té doby jsou známi jako 'Tokio Hotel' (význam: 'Tokio' vyjadřující živé a pulsující město Tokio a 'Hotel' vyjadřující, že kapela neustálé objíždí zemi za koncerty). Za pomoci profesionálů Bill spolunapsal většinu písniček z jejich alba Schrei (Křič).

Videoklip jejich debutového singlu Durch den Monsun (Skrz monzun) se v německých televizích objevil v červenci 2005. Poté skupina rychle získala velké množství fanoušků. 20. srpna se písnička objevila na 15. pozici v německé hitparádě, 1. místa dosáhla o šest dní později. Na první místo se vyšplhala také v rakouských hitparádách.

V zemích Střední Evropy zaznamenal Tokio Hotel úspěch asi s půlročním odstupem. Album Schrei bylo uvedeno v září 2005 a záhy i stejnojmenný videoklip. Na začátku roku 2006 se pak objevil jejich třetí videoklip Rette Mich (Zachraň mě). Tato verze písničky se liší od té, která se původně objevila na jejich prvním albu, a to pro změnu Billova nyní již popubertálního hlasu a také pro instrumentální odlišnosti. I Rette Mich se vyhoupl na první místo v žebříčcích.

V létě 2006 vyšel čtvrtý videoklip Der letzte Tag (Poslední den) spolu s pátým Wir schliessen uns Ein (Zavíráme se), který na Der letzte Tag volně navazuje. Na začátku roku 2007 vyšel nový videoklip jménem Übers Ende der Welt (Za konec světa) , který startuje kariéru pro nové album s názvem Zimmer 483". Dále v českých hitparádách nastoupí klip "Spring Nicht", který je jako třetí na nové desce. Další videoklip, který nese název "An deiner seite" (ich bin da) – Po tvém boku (jsem tady) vyšel 19.10.2007 v Německu, hlavním tématem videoklipu je turné Zimmer 483.

Pár týdnů poté, přesněji 2.11.2007, skupina vydala nový videoklip 1000 Meere (1000 Moří) který vyšel na CD An deiner seite – rozšířená verze.

Tokio Hotel jsou široce oblíbení mezi náctiletými děvčaty po celé Evropě, z velké míry kvůli spornému sexappealu vedoucího zpěváka skupiny – Billa Kaulitze, který se důsledně stylizuje zvláštně – někteří tvrdí, že napodobuje zpěváka Briana Molka (Placebo). Někteří dokonce tvrdí, že je mánie okolo Tokio Hotel tak intenzivní, jako u Beatles. Existují spory ohledně Billova androgenního zjevu (dlouhý netradiční barvený střih vlasů, černé lesklé nehty, nekonvenční šatník), přestože mladý Kaulitz prohlásil, že je jednoduše umělec, který se vyjadřuje prostřednictvím své hudby stejně jako skrze svůj podivný výběr oblečení. Členové skupiny byli také kritizováni za svůj věk a nezkušenost a velice často vychází najevo, že jejich je hudba kompletně složena a připravena jejich producentem.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz