Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Johnny Cash » Základní info

Johnny Cash - Základní info

Popis

Johnny Cash
Země původuUSA
Existence64 let
ŽánrCountry
Počet alb0
Pořadí dle BM669.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Johnny R. Cash (26. února 1932 Kingsland, Arkansas - 12. září 2003 Nashville) byl americký zpěvák country, kytarista a skladatel. Byl manželem americké zpěvačky June Carter (1929-2003), jež pocházela z nejslavnější countryové rodiny Carter Family, která složila i otextovala jeho nejznámější píseň Ring of Fire.

Profesionálním hudebníkem se stal v roce 1955, kdy vystupoval se skupinou Tennesse Two. O rok později poprvé zazněl jeho velký hit I Walk The Line. Cash měl problémy s alkoholem a drogami. Po vyléčení se označoval slovy znovuzrozený křesťan.

V roce 1971 vysvětlil v písni Man In Black (Muž v černém), proč pořád nosí pro něj typické černé oblečení. Proslul svými koncerty ve věznicích San Quentin a Folsom Prison, sám ale nikdy uvězněn nebyl. V devadesátých letech zažil velký comeback, ale v roce 1997 těžce onemocněl. To výrazně ovlivnilo jeho poslední tři alba. 12. září 2003, týden po propuštění z nemocnice, zemřel následkem těžkých komplikací cukrovky, čtyři měsíce před ním zemřela jeho manželka June Carter.

V roce 2004 byl o Cashovi natočen film Walk the Line, ve kterém ho ztvárnil herec Joaquin Phoenix.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz