Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » CocoRosie » Základní info

CocoRosie - Základní info

Popis

CocoRosie
Země původuUSA
Existence16 let
ŽánrRock
Počet alb3
Pořadí dle BM678.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

CocoRosie je americké hudební duo, které založily v roce 2003 sestry Sierra Rose Casady a Bianca Leilani Casady. Název skupiny vznikl podle jejich přezdívek z dětství Rosie a Coco. Jejich hudba je ovlivněna hip hopem a operou. Stylově bývají řazeny k indie rocku nebo freak-folku.

Sierra hraje na kytaru, klavír, harfu, kazoo, mladší Bianca zpívá a hraje na dětské hračky, trumpetku, klávesy, perkuse. CocoRosie tvoří a vystupují jako duo, občas s dalším doprovodem, většinou beatboxerem. V letech 2004 - 2006 vystupovaly především v Americe, ale několik vystoupení měly i v Evropě, kde hrály na turné spolu s TV on the Radio, Bright Eyes, Devendrou Banhartem a dalšími.

Skupina někdy bývá spojována s hnutím New Weird America, resp. z něho vycházejícím freak folkem, který částečně definoval hudebník Devendra Banhart kompilačním albem The Golden Apples of the Sun, na kterém vedle CocoRosie účinkují mj. Vetiver, Antony, Jack Rose, Iron & Wine nebo Jana Hunter. Samy CocoRosie ale existenci nějakého hnutí popírají, podle nich tyto hudebníky pojí jen to, že se jim líbí podobné věci.

Roku 2003 Biance došla trpělivost a usoudila, že je čas na změnu. Opustila svůj brooklynský byt a vydala se na cesty, aby se zanedlouho objevila za dveřmi své sestry, se kterou se téměř deset let neviděla. Následující dva měsíce trávily téměř všechen společný čas v nejvíce akustické a odizolované části Sieřřina bytu, v koupelně. Brzy vytvořily dvě hip-hopové nahrávky „Word to the Crow“ (nevydané) a svůj debut La maison de mon rêve. Tuto lo-fi nahrávku, původně určenou jen okruhu blízkých kamarádů, nakonec vydal v roce 2004 label Touch and Go Records. Od této chvíle byly sestry Casadyovy téměř nerozlučné.

V roce 2006 natočila holandská televize padesátiminutový dokument The Eternal Children, ve kterém vystupují CocoRosie, Vashti Bunyan, Devendra Banhart a Antony Hegarty.

Jejich hudba se objevila také v reklamách na parfémy Kenzo „Amour“ (Good Friday) a na „Into the Blue“ od Escada (Not for Sale). Píseň Candyland použil Michel Spinosa ve svém filmu Anna M. (2007)

Bianca a Sierra se z brooklynského bytu přestěhovaly zpět do Paříže. Sierra má další projekt s Matteah Baimem, kapelu Metalic Falcon. Podepsali u Voodoo Eros Records, nového labelu založeného Biancou a její obchodní partnerkou Melissou Shimkovitz. Nedávno také otevřely Voodoo Eros Museum Of Nice Items, galerii a umělecký prostor v New Yorku (123 Ludlow St), kde proběhla výstava Biancy (aka Red Bone Slim).

7.května 2007 byly CocoRosie zatčeny, což vedlo ke zrušení zbytku amerického turné.

V červenci 2007 vystoupily v České republice v divadle Archa v Praze a na festivalu Colours of Ostrava.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz