Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Razorlight » Základní info

Razorlight - Základní info

Popis

Razorlight
Země původuVelká Británie
Existence17 let
ŽánrPunk
Počet alb0
Pořadí dle BM690.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Razorlight je britsko-švédská skupina hrající styl indie a post-punk revival. Ve svých začátcích se nechala inspirovat skupinami The Clash, Television nebo The Kinks.

Roku 2002 se dvaadvacetiletý angličan z londýnské čtvrti, Muswel Hill Johnny Borrell, rozhodl založit svou vlastní skupinu, inspirací mu byla kapela Libertines, kde spolu se svým spolužákem ze střední školy, Johnem Hassalem, účinkoval jako baskytarista.

V létě téhož roku se snažil najít prostřednictvím novin Hudební Expres nějakou spřízněnou duši pro svou novou kapelu. Odepsal mu jediný člověk, švéd Bjorn Agren. Rázem si spolu padli do noty, měli vokál, kytaristu a role baskytaristy se ujal dlouholetý kamarád Bjorna, také švéd Carl Dalemo. Bubeník Christian Smith-Pancorvo přišel do skupiny jako poslední.

Jejich první demonahrávka Hackney s Toerag Studios se dostala do éteru rádia XFM. Díky tomu v roce 2003 podepsala kapela smlouvu s nahrávací společností Mercury - label Vertogo. První singlovou deskou a stejnojmenným videoklipem byla Rock 'n Roll Lies. Debut byl dokončen v červnu 2004. Christian Smith odešel a nahradil ho bubeník z Winchesteru Andy Burrows.

Skupina se stala anglickým objevem roku 2004 a debutové album Up All Night, jehož producentem je John Confield a sám Johnny Borrell, se stalo třetím nejprodávanějším albem ve Velké Británii. Stali se předkapelou U2, vystupovali na fenomenálním festivalu Glastonbury 2005, objevili se na Live8 a podílejí se na akci Make Poverty History.

Objeli a koncertovali takřka po celém světě. V roce 2006 vyšlo druhé bezejmenné album, produkoval ho Chris Thomas (autor desek Beatles, Pink Floyd, Pulp, Roxy music), album Razorlight se stalo nejprodávanějším albem po několik týdnů na britských ostrovech a zařadilo se mezi 100 nežádanějších hudebních nosičů na světě.

Bratr Andyho Burrowse Ben Burrows je frontmanem skupiny Captain Phoenix. Bratr Johnnyho Borrella Willy Borrell je frontman skupiny Willy Borrell and comodore of nice.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz