Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Bloc Party » Základní info

Bloc Party - Základní info

Popis

Bloc Party
Země původuVelká Británie
Existence17 let
ŽánrRock
Počet alb2
Pořadí dle BM684.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Bloc Party je britská indie rocková skupina, která vznikla v roce 2003 v Londýně. Mezi její členy patří Kele Okereke, Russell Lissack, Gordon Moakes a Matt Tong.

Kapela dosud vydala dvě studiová alba – Silent Alarm a A Weekend in the City a jedno remixové album – Silent Alarm Remixed. Debutové deska se singly „Banquet", „Helicopter" nebo „So Here We Are" zaznamenala veliký úspěch (3. místo v britské hitparádě).

5. února 2007 vydali u společnosti Wichita druhé album, které se dostalo dokonce na druhé místo britské hitparády a prorazilo i v USA (12. místo) a Austrálii (2. místo). Největší úspěch sklidil singl „The Prayer" (4. místo v britské hitparádě).

Bloc Party se řadí mezi nejsledovanější současné britské alternativní kapely. Jejich třetí studiové album je údajně již hotové, zatím z něj vypustili ukázku v podobě singlu „Flux", který vyšel 12. listopadu 2007 v re-edici A Weekend in the City.

Počátky kapely se datují do roku 1998, kdy se v Essexu poprvé potkali Russell Lissack a Kele Okereke (Lissack zde vyrůstal a Okereke chodil do školy). O rok později potkali znovu, tentokráte na festivalu Reading a krátce poté založili skupinu The Union. Dalšími hráči byli nynější bubeník Matt Tong a baskytarista Gordon Moakes, který reagoval na inzerát kapely v magazínu NME.

Návrhy na název kapely byly různé - Superheroes of BMX, The Angel Range nebo Diet. V září 2001 se domluvili na společném názvu Bloc Party (podle „Block party“. Tento výraz v překladu označuje „neformální pouliční slavnost").

Průlom nastal v roce 2003, kdy dal Okereke na koncertě Franz Ferdinand kopii jejich singlu „She´s Hearing Voices" frontmanovi kapely Alexi Kapranosovi a DJi Steve Lamacqovi. Právě díky tomuto DJi se dostal singl do vysílání Radio One, Lamacq později tento hit označil za geniální a pozval kapelu, aby si naživo zahrála ve vysílání Radio One. Krátce poté vydali u společnosti Moshi Moshi singl „Banquet", který zaznamenal 51. příčku v britské hitparádě a spolu s debutovým albem vydaným společností Wichita dostal kapelu do povědomí kritiků i fanoušků.

Album Silent Alarm se setkalo s bouřlivou pochvalou kritiky, magazín NME jej dokonce nominoval na album roku. Nadšení byli i kritici a fanoušci v USA, což vedlo k dlouhému osmnáctiměsíčnímu turné po Státech. Na jaře roku 2006 ukončili turné vyprodanými koncerty v Los Angeles, Miami a Berkeley a začali pracovat na druhém studiovém albu.

„The Prayer", „I Still Remember" a „Hunting for Witches". To jsou singly z druhého alba A Weekend in the City, jenž zaznamenalo vysoké prodeje jak na domácí půdě, tak i v USA. Věhlas kapely začal strmě růst, v roce 2007 si zahráli na festivalech Radio One Big Weekend at Preston, T in the Park, Oxegen 07, Reading, Glastonbury a Live Earth v londýnské Wembley. 27. října 2007 koncertovali v londýnském Roundhouse, kde poprvé představili singl „Flux".

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz