Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Ramones » Základní info

Ramones - Základní info

Popis

Ramones
Země původuUSA
Existence49 let
ŽánrPunk
Počet alb20
Pořadí dle BM682.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Ramones jsou považováni za vůbec první punkovou kapelu. Dali se dohromady na jaře roku 1974 v New Yorku ve čtvrti Queens. Pod vlivem jejich prapunkových současníků – New York Dolls a Stooges v čele s Iggy Popem, začali tvořit vlastní muziku.

Typickým znakem jejich písní je maximální jednoduchost a chytlavé melodie na tři akordy. Poprvé vystoupili 30. března 1974 v klubu The Performance Studio, koncert ovšem skončil fiaskem. Ramones více nakloněný byl v té době možná jediný undergroundový klub v New Yorku – CBGB’s (Zkratka Country, Bluegrass, Blues – tedy původního žánrového zařazení klubu).

V roce 1976 vydali první album s prostým názvem Ramones. Je překvapivé, že hned první písnička, kterou kdy složili (písně na albu jsou řazené chronologicky), Blitzkrieg Bop, se stala největším hitem celé jejich kariéry. Na desce se objevily i další hity: Judy is a Punk, 53rd & 3rd nebo předělávka klasického rock’n’rollu Let’s Dance.

Další dvě desky, Leave Home a Rocket to Russia (obě 1977), jsou natočeny ze stejného materiálu, nesou se proto ve stejné atmosféře a obě jsou vysoce ceněné, jako jedny z nejlepších punk rockových desek které kdy vznikly. Z hitů: Pinhead, Commando, Cretin Hop, Rockaway Beach a mnoho dalších.

Mnohem větší úspěch než v USA mají ovšem za oceánem, ve Velké Británii, kam v červenci 1976 vyjíždějí na turné. Toto turné inspirovalo např. Clash a Sex Pistols, kteří již za několik měsíců startují britskou punkovou revoluci.

Po dalším albu – Road to Ruin (1978), přichází změna bubeníka. Tommy Ramone nadále pokračuje jako producent a za bicí usedá Marc Bell jako Marky Ramone. Ani album Road to Ruin nepřináší komerční úspěch, proto je jako producent alba End of the Century (1980) přizván Phil Spector (spekuluje se, že byl dosazen i přes nesouhlas Ramones). End of the Century se stává sice nejlépe prodávanou, ale možná také nejslabší deskou Ramones. Vliv Phila Spectora je dobře čitelný, písně jsou složitější a rafinovanější, ale půvab prvních desek jako by se někam ztratil.

Album Pleasant Dreams (1981) už raději k produkci Philu Spectrovi nedali. V letech 1983 až 1987 střídá Markyho kvůli alkoholové závislosti Richie Ramone (vlastním jménem Richard Reinhardt). V tomto období nahrávají alba Subterranean Jungle (1983), Too Tough to Die (1985), Animal Boy (1986) a Halfway to Sanity (1987), která jsou sice hudebně složitější, ale kvality prvních tří alb nedosahují. Obsahují například tyto písničky: Psycho Therapy, Howling at the Moon, Bonzo Goes to Bitburg, I Wanna Live nebo Pet Sematary.

V srpnu 1989 odchází zakládající člen, basák a textař Dee Dee Ramone (který poté neúspěšně zkouší prorazit se sólovým hip-hopovým projektem Dee Dee King). Jako náhrada za Dee Deeho přichází C.J. Ramone (vlastním jménem Christopher John Ward).

Úspěšným se stává následující album Mondo Bizarro (1992). O rok později vychází deska s názvem Acid Eaters, na které se nalézají cover verze (např. Substitute, původně od The Who) a v roce 1994 vychází poslední album s příznačným názvem Adios Amigos!. Ramones po nahrání tohoto alba vyjeli na dlouhé rozlučkové turné, při němž navštívili i Prahu. Poslední koncert se konal 6. srpna 1996 v Los Angeles.

Ramones se větších poct dočkali až po rozpadu: v roce 2001 byli zařazeni do Rock’n’Rollové síně slávy a 30.listopadu 2003 byla pojmenovaná po Joeym Ramonovi ulice v New Yorku.

Dnes již ze zakládajících členů žije pouze Tommy Ramone, všichni ostatní již odešli do Rock’n’rollového nebe. Joey Ramone umírá 15. dubna 2001 na rakovinu lymfatických žláz, Dee Dee Ramone zemřel 5.června 2002 na předávkování se heroinem a Johnny Ramone umírá 15. září 2004 na rakovinu prostaty.

Ramones, ačkoliv nejsou tak slavní jako např. Sex Pistols, ovlivnili mnoho hudebníků muzikantů a bez nich by asi dnes zněl punk jinak.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz