Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Pantera » Základní info

Pantera - Základní info

Popis

Pantera
Země původuUSA
Existence40 let
ŽánrMetal
Počet alb0
Pořadí dle BM680.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Pantera byla vlivná americká heavymetalová skupina z Arlingtonu v Texasu. I když zpočátku hrála pod vlivem glam/hard rockových skupin, tak thrash metalové skupiny jako Slayer a Metallica, stejně tak i tradiční skupiny jako Black Sabbath dokázaly svůj vliv na významnou změnu žánru, který Panteru postihl na konci 80. let. Pantera se následně stala klíčovým tvůrcem groove metalu (post-thrashe) - podžánru heavy metalu.

Prvním komrečním úspěchem Pantery po devíti letech od založení bylo až album Cowboys from Hell. Od té doby se Pantera stala jednou z nejproslulejších heavy metalových skupin 90. let. Navzdory celkově chladnému přijetí jejich prvních čtyřech alb museli kritici poté jejich styl chválit; Jason Birchmeier z All Music Guide Panteru považuje za „pravděpodobně největší metalovou skupinu 90. let... jednu z největších a nejvlivnějších metalových skupin vůbec.“

Panteře se dostalo uznání dosažením 45. pozice v žebříčku 100 Greatest Artists of Hard Rock od televize VH1 a páté v žebříčku „Top 10 Greatest Heavy Metal Bands of All-Time“ od televize MTV.

Kvůli dlouhodobým vnitřním konfliktům byla Pantera roku 2003 rozpuštěna. Další rok byl její kytarista "Dimebag" Darrell Abbott během vystoupení své nové skupiny Damageplan zastřelen na pódiu.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz