Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Megadeth » Základní info

Megadeth - Základní info

Popis

Megadeth
Země původuUSA
Existence39 let
ŽánrMetal
Počet alb12
Pořadí dle BM178.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(10%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Megadeth je americká speed/heavy/thrash metalová skupina. Zakladatelem kapely je kytarista Dave Mustaine, který byl předtím vyhozen z kapely Metallica. Kapela začala hrát ve složení Dave Mustaine, Chris Poland, Gar Samuelson a David Ellefson stylem spojujícím technický thrash, drogy a punkovou „politickou a společenskou naštvanost“.

Technickým vrcholem a zároveň všeobecně nejuzávanějším albem kapely je Rust in Peace z roku 1990, často citované jako nejlepší speed/thrash metalové album všech dob. Poprvé se na něm objevil Mustaine bez drogové závislosti a talentovaný kytarový virtuos Marty Friedman, s nímž vytvořil Mustaine slavnou kytarovou dvojici. Vydržel v kapele až do roku 2001.

Od alba Youthanasia (1995) se kapela vydala komerčnějším směrem, aby se od roku 2002 vrátila k tvrdšímu stylu. Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Kromě něj jsou v současnosti členy kapely Chris Broderick, James Lomenzo a Shawn Drover.

Další vážnější deskou, která se ubírala k metalu, byla The System has Failed, která je známa hlavně díky písním "Kick The Chair", "Die Dead Enough" a "Blackmail The Universe", které se staly po několik let součástí koncertů.

Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt - texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy. V podstatě všechny píše Dave Mustaine.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz