Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Manowar » Základní info

Manowar - Základní info

Popis

Manowar
Země původuUSA
Existence41 let
ŽánrMetal
Počet alb14
Pořadí dle BM145.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(30%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Manowar je americká heavy metalová skupina z Auburn (New York) založená v roce 1980.

Baskytarista a lídr skupiny, Joey DeMaio, pracoval jako pyrotechnik pro Black Sabbath, a tak se seznámil s kytaristou Ross the Boss, který v té době hrál se skupinou Shakin Street; předkapelou Black Sabbath.

Jako zpěvák se k nim později připojil Eric Adams a bubeník Donnie Hamzik, čímž byl položen základ skupině Manowar. Již od počátku byla jejich hudba založena na epickém zvuku a ovlivněna skladatelem vážné hudby Richardem Wagnerem. Ve spojení s texty ovlivněnými fantasy literaturou a nordickou mytologií je Manowar považován za představitele žánru Power Metal, hudebně k nim ovšem sedí spíše označení klasický heavy metal.

Na debutovém albu skupiny Battle Hymns vydaném v roce 1982 vystupuje s mluveným slovem režisér Orson Welles, který později namluvil část textu pro skladbu „Defender“ z alba Fighting the World.

Pro další album se Manowar spojili s novým vydavatelstvím a dle některých zdrojů podepsali smlouvu vlastní krví. Na této desce nahradil Donnie Hamzika za bicími Scott Columbus, který se stal základem klasické sestavy. Třetí album Hail to England bylo nahráno za 6 dní.

V roce 1984 byl Manowar zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejhlasitější skupina světa. Dosáhli 131 decibelů.

V roce 2006 je skupina stále aktivní, koncertuje a plánuje vydání nového alba. Joey DeMaio založil vydavatelství Magic Circle Music, které se zaměřuje na žánr Power Metal, Epic Metal. Mezi jeho klienty patří mimo jiné např. skupina Rhapsody (po sporu o název přejmenovaná na Rhapsody Of Fire).

Vydání nového alba Gods of War, plánované na duben 2006, bylo zpožděno kvůli zranění ruky kytaristy Karla Logana při havárii na motocyklu. Album bylo vydáno v roce 2007.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz