Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » The Chemical Brothers » Základní info

The Chemical Brothers - Základní info

Popis

The Chemical Brothers
Země původuVelká Británie
Existence27 let
ŽánrHouse
Počet alb7
Pořadí dle BM641.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

The Chemical Brothers je anglické duo tvořící elektronickou hudbu, několikrát oceněné cenou Grammy. Jeho členové, Tom Rowlands a Ed Simons, si zpočátku říkali The Dust Brothers, ale poté, co se ve Spojenených státech objevilo jiné stejnojmenné duo, přejmenovali se na The Chemical Brothers. Společně s The Prodigy a Fatboyem Slimem patří k pionýrům žánru, který bývá někdy označován jako "big beat electronic dance". Velmi oblíbené jsou i jejich živé sety.

Jejich debutové album Exit Planet Dust (název byl inspirovaný proměnou názvu z "Dust Brothers" na "Chemical Brothers") vychází červenci 1995 a výrazně boduje na domácí půdě (9. místo v albové hitparádě). Krátce poté přecházejí z vlastního labelu Freestyle Dust k Virgin Records. Zde už vyšel singl "Life Is Sweet", o jehož remix se postarali Daft Punk. Okolo Chemical Brothers je poměrně rušno - v srpnu si zahráli set pro Oasis, zajímají se o ně kapely jako The Prodigy, Happy Mondays nebo The Stones.

Během následujících dvou alb upevňují svoji pozici na taneční scéně, neustále mixují a jejich živá vystoupení se těší velké oblibě. Na desce Surrender najdete jeden jejich největších hitů "Hey Boy Hey Girl". V roce 1999 vystupují jako hlavní hvězdy na festivalu Glastonbury o rok později přilákali nejvíce posluchačů na Pyramida stage, kde zahráli svůj set.

Sláva The Chemical Brothers roste, hrají po celém světě - výjimkou není ani festival Coachella nebo vysoupení na Ibize.

Deska Come With Us vyhrává britskou albovou hitparádu a tři vydané singly "It Began in Afrika", "Star Guitar", "Come With Us/The Test" se umisťují na 9., 8. a 14. místě. V létě 2002 absolvují turné k nové desce, zároveň vydávají dvě EP (japonskou a americkou verzi).

Chemical Brothers se ocitají v nezáviděníhodné situaci - tlak médií a hudební veřejnosti je veliký, na jejich nové nahrávky se čeká vždy s velkou nervozitou. Elektronické duo však neúnavně pracuje na novém materiálu a brzy je na světě další album Push the Button. Kritici se dělí na dvě skupiny - jedni jej označují za zklamání a krok zpátky, druzí za výbornou desku. Faktem zůstává, že Tom Rowlands a Ed Simons proměnili dvojnásobnou nominaci na Grammy (album, singl "Galvanize").

Rovněž velmi úspěšné je i album We Are the Night. Za první týden se ho prodalo 89 000 kopií, usadilo se na prvním místě britské albové hitparády a bylo oceněno Grammy v kategorii nejlepší "Electronic/Dance" album.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz