Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » t.A.T.u. » Základní info

t.A.T.u. - Základní info

Popis

t.A.T.u.
Země původuRusko
Existence21 let
ŽánrPop
Počet alb5
Pořadí dle BM631.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Tatu (stylizovaná verze t.A.T.u. rusky: Тату) je ruské popové duo. Původní koncept Tatu byl vytvořen bývalým dětským psychologem a pracovníkem marketingu Ivanem Šapovalovem (Иван Шаповалов), který se stal hudebním producentem. Katinová a Volkovová se navzájem znaly již před startem Tatu, protože obě zpívaly v populárním dětském sboru Něposedy (Непоседы). Šapovalov si vybral Jelenu na konkurzu v roce 1999, aby zpívala píseň o válce v Jugoslávii. Později se rozhodl vytvořit duo a přibral Julii Volkovovou (která také byla na konkurzu). Oběma bylo v té době 14 let.

Několik videoklipů dua bylo zakázáno, například videoklip ke skladbě „Prostyje Dvižeňa (Prosté pohyby)“ ukazuje, jak jsou běžnou součástí našeho života jednoduché pohyby jako pití vody, čtení knihy (což předvádí Jelena) nebo masturbace (což znázorňuje Julia). Problémy měl i videoklip k písni Ja sošla s uma (stejný i pro anglickou verzi I've Lost My Mind), který zobrazoval dívky za plotem, jak se trápí, prosí rodiče za odpuštění a vášnivě se líbají, zatímco na druhé straně plotu stojí lidé, kteří se na ně dívají s nelibostí.

Po velkém úspěchu v Rusku bylo album 200 po vstrečnoj ve stejné verzi vydáno začátkem roku 2002 znovu a nasazeno v dalších státech jako Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Slovensko a Česko. Koncem roku 2002 bylo album vydáno v anglické verzi jako 200 km/h in the Wrong Lane. Tohoto debutového anglického alba se po celém světě prodalo přes 5 milionů kopií.

Texty a videoklipy jejich skladeb i další chování naznačovalo, že obě dívky spolu mají lesbický vztah. Teprve koncem roku 2003 toto vyvrátily s tím, že to byl marketingový trik producenta Šapovalova.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz