Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Hm… » Základní info

Hm… - Základní info

Popis

Hm…
Země původuČeská Republika
Existence25 let
ŽánrRock
Počet alb3
Pořadí dle BM630.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Hm… je česká hudební skupina. Vydala doposud dvě alba na nezávislé značce g.parrot, nyní sbírá materiál pro třetí studiovou desku.

Jejich písně jsou většinou zhudebněné texty českých básníků jak klasických (Jaroslav Seifert, Josef Kainar, Jan Neruda, Fráňa Šrámek, Antonín Sova, Jiří Wolker, Jiří Orten, František Gellner, Ivan Blatný, Jan Zábrana), tak současných (Vít Kremlička), dále překlady z poezie francouzské (Jean-Arthur Rimbaud, Guillaume Apollinaire). Ostatní texty jsou od textaře skupiny Petra Kotouše nebo od členů skupiny a jejich přátel.

Působí sice už od roku 1994, ale (jak sami tvrdí) nemají příliš komerční ambice. Přesto mají mnoho oddaných fanoušků. Kromě obvyklého klubového hraní pořádají „výchovné koncerty“ pro střední školy, na nichž se snaží studenty přivést k poezii jinými, než obvyklými cestičkami.

Hudební zařazení skupiny není jednoduché, její písně umí být velice křehké, klasicky taneční, formálně praštěné, téměř rockové, nebo i punkové. Na koncertech členové písně prokládají většinou improvizovaným mluveným slovem, přičemž se občas dokážou navzájem pěkně vyvést z rovnováhy. Nejznámějším členem kapely je asi Marek Doubrava, který dříve působil jako kytarista ve skupině Tata Bojs.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz