Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Gaia Mesiah » Základní info

Gaia Mesiah - Základní info

Popis

Gaia Mesiah
Země původuČeská Republika
Existence18 let
ŽánrRock
Počet alb3
Pořadí dle BM100.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(40%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Gaia Mesiah je česká, ze dvou třetin dívčí rocková hudební skupina, která se stylově blíží americké skupině Rage Against the Machine.

Zakládajícími členkami se staly v roce 1998 bubenice Misha Cortéz a kytaristka Santa Morella, které spolu hráli v kapele Rage Against The Machine revival. Od toho roku se datují počátky psaní textů pro Gaia Mesiah. Později se přidala zpěvačka Misha a baskytarysta Josh (sdílel s děvčaty stejnou zkušebnu).

První veřejné vystoupení kapely se uskutečnilo v roce 2001 v pražském klubu Futurum. Na koncertech je občas doplňuje Pedro Paredes - hráč na charangu (jihoamerický strunný nástroj).
Sedmipísňové demo s názvem Gaia Mesiah si vydali vlastním nákladem v roce 2003. Písně „Ocean", „Gaia Mesiah", „Apocalypse 5" a „Legulize Marijuana" se v menších obměnách objevily i na debutu Ocean, jenž vyšel o dva roky později na labelu Universal Music (produkoval ho George Erice). K velmi oblíbenému singlu „Maňana" byl natočen videoklip, jehož režisérem se stal Vladimír Michálek.
Nejnovější album (Alpha Female - 2007) je výsledkem spolupráce kapely a Jaze Colemana, legendárního producenta, skladatele a frontmana skupina Killing Joke.

V březnu 2008 opustila kapelu zpěvačka Marka Rybin. Rozhodla odejít z blíže neupřesněných osobních důvodů. Gaia Mesiah se tak ocitla v tíživé situaci - nachází se totiž uprostřed příprav třetího studiového alba a bez Marky prakticky nemohou hrát naživo. Nejbližší koncerty byli nuceni odvolat, okamžitě však vyhlásili konkurz na novou frontmanku.

Jméno Gaia Mesiah vzniklo podle komentáře samotných členek kapely záměrným vypuštěním písmene s ze slova Messiah v anglickém spojení Gaia Messiah (v překladu Spasitel Země). Sami však říkají, že rozhodně nejsou žádní spasitelé a výklad tohoto spojení nechávají čistě na fantazii posluchačů.
Stejně jako u předlohy (Rage Against the Machine), mají i pro výraz skupiny Gaia Mesiah (alespoň podle členek kapely) zásadní význam jejich postoje k aktuálním politickým, ekologickým i mezilidským tématům, které oni sami označují za radikální. Tyto postoje se kapela snaží promítnout i do svých (vesměs v angličtině psaných) textů.

Skupina se snaží silně vymezovat proti mainstreamové, na zisk zaměřené pop-kultuře, mimo jiné například opakovaným odmítáním vystupování v televizi.

Zdroj: cs.wikipedia.org
 

 
TOPLIST.cz