Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » My Chemical Romance » Základní info

My Chemical Romance - Základní info

Popis

My Chemical Romance
Země původuUSA
Existence18 let
Sestava Gerard Arthur Way - kytara, zpěv, texty
Mikey Way - basová kytara
Frank Anthony Iero - kytara
Raymond Manuel Toro-Ortiz - kytara
ŽánrRock
Počet alb4
Pořadí dle BM155.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(34%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

My Chemical Romance je skupina z New Jersey. Vznikla poté, co se Gerard Way stal svědkem útoků 11. září v New Yorku, což úplně změnilo jeho život. Pozval kamaráda Matta Pelissiera a začal psát texty.

Za nějaký čas se k nim připojil kytarista Ray Toro a Gerardův mladší bratr Mikey Way s baskytarou. Pár měsíců poté přibyl Frank Iero jako druhý kytarista, který ve stejné době hrával ještě v jiné skupině. To se ukázalo užitečné, poněvadž se přes ně dostali k prvním koncertům.

Když se tato skupina rozpadla, vzali MCR Franka ihned mezi sebe. Oficiálním členem kapely se stal na poslední chvíli - tři dny před začátkem nahrávání prvního alba. V roce 2004 vystřídal bubeníka Matta Pelissiera Bob Bryar.

Své první album, které vyšlo v roce 2002, pojmenovali I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Obsahuje 11 písní a získalo skupině hodně fanoušků. Druhé album vydali roku 2004 a dostalo název Three Cheers for The Sweet Revenge. Gerard sám navrhl jeho obal. S tímto albem, vydaným už u Reprise Records MCR prorazili do celého světa. Obsahuje singly "I´m Not Okay", "Helena" a "The Ghost of You".

Nejnovější album The Black Parade vyšlo 23. října 2006. Obsahuje singly Welcome to the Black Parade, I Don´t Love You, Famous Last Words nebo Teenagers a vypráví příběh mladého muže, který onemocněl rakovinou a vzpomíná na svůj život a lituje, že ho neprožil naplno.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz