Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Chinaski » Základní info

Chinaski - Základní info

Popis

Chinaski
Země původuČeská Republika
Existence37 let
ŽánrRock/Pop
Počet alb11
Pořadí dle BM139.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(30%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Chinaski je skupina, která vznikla v roce 1987 jako Starý hadry. Dali ji dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný). Do kapely v roce 1989 přichází dva spolužáci Michala Novotného z DAMU, dlouholetý frontman Peter Rajchert a Jiří Seydler. Rok 1994 přináší kapele změny — pod vlivem Charlese Bukowského se přejmenovávají na Chinaski a vychází jim stejnojmenné debutové album. V září 1995 byl k písni Pojď si lehnout natočen první videoklip skupiny. Jeho režie se ujal Jan Hřebejk.

Druhá deska Dlouhej kouř (1997), jejíž stejnojmenný singl je nejhranější písní v rádiích, přináší kapele velkou popularitu i několik nominací na Ceny akademie. V roce 1997 se točí druhý videopklip Chinaski Podléhám a režie se tentokrát ujal Vladimír Michálek. 25. května 1998 obdrželi Chinaski zlatou desku za 27 tisíc prodaných alb Dlouhej kouř.

V dubnu roku 1999 vychází pilotní singl z nové desky. Jmenuje se 1. Signální. V roce 2000 odešel Petr Rajchert a za mikrofonem ho nahradil Michal Malátný. Skupina je nominována na Výroční cenu České akademie populární hudby jako skupina roku, ale je těsně třetí. Chinaski natáčí další desku, už čtvrtou v pořadí, která se jmenuje Na na na a jiné popjevky. Singlovka Klára je po prvním týdnu 14. nejhranější skladbou v českých rádiích.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz