Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Roxette » Základní info

Roxette - Základní info

Popis

Roxette
Země původuŠvédsko
Existence33 let
ŽánrPop
Počet alb0
Pořadí dle BM464.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Roxette je švédské duo, ve složení muzikant Per Gessle a zpěvačka Marie Fredriksson. Jako mnoho jiných švédských kapel, i oni zpívají anglicky.

Jsou po skupině ABBA druhou nejúspěšnější švédskou skupinou. Jméno „Roxette“ pochází z názvu jedné písničky skupiny Dr. Feelgood.

Jejich hudbu lze stručně vyjádřit názvem jejich alba největších hitů – svěží, melodický pop představovaný hlasem Marie Frederiksson (přestože „The Look“ nazpíval z větší části Per Gessle) a drnčivou Gessleho kytarou.

Jejich muzikantský úspěch začal v roce 1989, kdy si jeden americký student koupil během své dovolené ve Švédsku jejich album Look Sharp a věnoval je doma rozhlasové stanici. Písničky měly takový úspěch, že se během několika týdnů staly hitem číslo 1.

V následujících letech měli několik hitů v Top 10 po celém světě, například It Must have Been Love (který se objevil také ve filmu Pretty Woman), The Look a Joyride.

Jejich dvě světová turné vidělo okolo 1,5 milionu diváků. Jako jedna z mála popových skupin si zahráli i v Číně a Moskvě.

Od roku 2002, kdy byl Marii Fredriksson v hlavě objeven mozkový nádor, Roxette nevystupovali. V roce 2006 oslavuje skupina 20. výročí albem největších hitů a kolekcí 5 CD a DVD s názvem „The Rox Box“.

Doposud skupina prodala 75 milionů CD.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz