Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Maroon 5 » Základní info

Maroon 5 - Základní info

Popis

Maroon 5
Země původuUSA
Existence29 let
ŽánrPop
Počet alb4
Pořadí dle BM56.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(50%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Maroon 5 je americká hudební skupina pocházející z Los Angeles, trojnásobní držitelé Grammy. Mezi její členy patří Adam Levine (kytara, zpěv), James Valentine (kytara, zpěv), Jesse Carmichael (klávesy, zpěv), Michael Madden (basová kytara) a Matt Flynn (bicí, perkuse).

V začátcích působili jako čtyřčlenná skupina s názvem Kara's Flowers, poté co se k nim v roce 2001 přidal James Valentine, přejmenovali se na Maroon 5. Ještě jako Kara's Flowers se objevili v populárním americkém seriálu Beverly Hills 90210 a ovlivnili řadu kapel, např. Fall Out Boy nebo Panic at the Disco.

Na výsluní se dostali díky hitům „Harder to Breathe", „This Love" a „She Will Be Loved". Jejich debutové album obdrželo řadu ocenění a zaznamenalo velmi vysoké prodeje - doma bylo čtyřikrát a v Británii dokonce šestkrát platinové.

V letech 2003 - 2005 vystupovali na pódiích po celém světě v rámci turné k desce Songs About Jane, nápor koncertů však nevydržel bubeník Ryan Dusick a v roce 2006 ho vystřídal Matt Flynn. Po tvůrčí pauze se vrátili na hudební scénu s novým albem It Won't Be Soon Before Long, které bylo opět velmi úspěšné. V létě se objevili na mnoha festivalech, podzim 2007 byl ve znamení severo-amerického turné společně s The Hives.

informace převzaty z cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz