Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Lindsay Lohan » Základní info

Lindsay Lohan - Základní info

Popis

Lindsay Lohan
Země původuUSA
Rok narození1986
ŽánrPop
Počet alb2
Pořadí dle BM445.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Lindsay Dee Lohano (* 2. července 1986 v New York City, New York, USA), známá pod uměleckým jménem Lindsay Morgan Lohan, je americká herečka, popová zpěvačka a bývalá modelka. V show businessu začala jako dětská modelka v reklamách v Časopisech a televizi. V deseti začala hrát v seriálech mýdlové opery. V jedenácti débutovala ve filmu Walta Disneye Past na rodiče (The Parent Trap), kde ztvárnila obě dvojčata. O šest let později přišla její průlomová hlavní role ve filmu Protivný sprostý holky (Mean Girls), která přilákala zájem médií o její profesionální, ale i soukromý život, včetně jejího nočního života a problémů v manželství jejích rodičů.

Má 3 mladší sourozence, bratry Michaela (* 16. prosince 1987) a Codyho (* 16. června 1996) a sestru Alianu(* 22. prosince 1993). Její matka se jmenuje Dina a otec Michael.

Lindsay přešla z teenagerovských filmů jako Zpověď královny střední školy (Confessions of a teenage drama queen), Mezi námi děvčaty (Freaky Friday) k filmům pro starší jako například Jen trochu štěstí (Just my luck), Zítra nehrajeme (A prairie home companion) či Bobby - Atentát v Ambassadoru. Do kin by měli příjít také její filmy Chapter 27 a Georgia Rule, ve kterém si zahrála společně s Jane Fondou a Felicity Huffman (Zoufalé manželky). V soukromí se jí moc nedaří, po mnoha neúspěšných vztazích například s Aaronem Carterem, Wilmerem Valderramou či Harrym Mortonem je teď sama. Momentálně chystá třetí cd a do svých 30 let by se chtěla vdát a získat americkou cenu Oscar.

V dětství měla hodně problémů s otcovou závislostí na drogách, matka měla problém s alkoholem[zdroj?]. Následkem toho začala šesnáctiletá Lindsay také pravidelně pít a užívat drogy. Následkem toho dodnes žije život plný diskutabilních krátkodobých vztahů většinou s muži o hodně staršími než je ona sama.

informace převzaty z cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz