Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » System of a Down » Základní info

System of a Down - Základní info

Popis

System of a Down
Země původuUSA
Existence29 let
Sestava John Dolmayan - bicí
Daron Malakian - kytara, zpěv
Shavo Odadjian - basová kytara
Serj Tankian - zpěv, kytara, klávesy, texty
ŽánrMetal
Počet alb5
Pořadí dle BM82.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(50%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

System of a Down je populární kapela pocházející z Los Angeles. Její název se někdy zkracuje na SOAD.
V roce 1993 se potkali Serj Tankian a Daron Malakian na stejné škole a založili kapelu jménem Soil ve složení: Serj Tankian, Daron Malakian a Domingo Laranio. Po roce 1995 se kapela rozpadla a tak Serj a Daron založili novou skupinu s názvem System Of A Down (podle básně Victim of a down). Shavo jim dělal manažera, později hrál na basu a na bubny Andy Khachaturian. V roce 1997 byl bubeník nahrazen Johnem Dolmayanem a skupina získala své konečné složení.

Kapela své první album vydala v roce 1998. Album se jmenovalo jako kapela – tedy System of a Down. Před vydáním tohoto alba se několik písní vydalo jako singly. Album se v americkém žebříčku umístilo na 124. místě a bylo oceněno platinovou deskou.

Své druhé album (Toxicity) vydali až v roce 2001. V Americe se vyhouplo na 1. místo žebříčku a v Británii se umístilo 13. Navíc bylo oceněno čtyřmi platinovými deskami. Následující deska Steal This Album!, která vyšla v roce 2002 na rozdíl od předcházející Toxicity propadla, což bylo způsobeno tím, že to byla narychlo poskládaná nahrávka z nevydaných skladeb a demo nahrávek. V Americe byla až 15. a v Británii dokonce 56.

Dlouhé čekání na nové album se pravděpodobně kapele vyplatilo, protože své čtvrté dvojalbum, které se jmenuje Mezmerize/Hypnotize, vyšlo až v roce 2005 a v umístění na žebříčcích prodejnosti porazilo album Toxicity. Mezmerize se v Americe umístilo na 1. místě a v Británii na místě druhém. Navíc napodobilo System of a Down a Toxicity a získalo platinovou desku. 22. listopadu 2005 kapela vydala „druhou část“ album Hypnotize.

V květnu 2006 skupina ohlásila přestávku, která by podle Darona měla trvat několik let, nicméně trvá na tom, že toto není rozpad kapely. Důvod přestávky je ten, že členové chtějí rozjet své vlastní projekty. Daron bude hrát v kapele Scars on Broadway, která by měla vydat svůj debut v létě 2008. V této kapele se objeví John a možná i Shavo, který má ale jinak plány s Wu-Tang Clan. Serj plánuje pokračovat v nahrávání v „Serjical Strike“ a 23.října 2007 vydal svoje první čistě sólové album Elect the Dead, ze kterého už v hitparádách boduje několik songů a hudební klipy. John si otevřel online obchod s komiksy „Torpedo Comics“. Poslední koncert odehráli 13. srpna 2006 na Ozzfestu ve West Palm Beach.

Kapela System of a Down byla od svého vzniku několikrát označena za nu-metalovou. Tato nálepka bývá obvykle přičítána prvnímu albu, které bylo vydáno v době nu-metalového „boomu“. Ti, kteří nesouhlasí, obvykle argumentují tím, že hudba System of a Down nesplňuje mnoho z typických znaků nu-metalu.

Během jednoho koncertu v roce 2005 Daron řekl: „Dřív nás nazývali nu-metal, teď zase progressive rock. Myslím si, že nás nazývají čímkoli, co je populární.“
Žánr skupiny se dá s jistotou označit pouze slovem crossover, tedy rychlé přeskakování mezi různými styly (jazz, hardcore, metal…).

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz