Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Simple Plan » Základní info

Simple Plan - Základní info

Popis

Simple Plan
Země původuKanada
Existence25 let
ŽánrRock
Počet alb4
Pořadí dle BM42.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(58%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Simple Plan začali v roce 1995 jako skupina pod názvem Reset ve složení Pierre Bouvier, Charles-André "Chuck" Comeau, Philippe Jolicoeur a Adrian White. Reset vystupovali po celé Kanadě s kapelami jako MxPx, Ten Foot Pole a Face to Face, ale to jim mnoho popularity nepřineslo. Jejich debutové album No Worries vyšlo v roce 1998. Krátce poté Comeau z kapely odešel kvůli studiu na vysoké škole. Dva roky poté se setkal se svými středoškolskými přáteli Jean-Françoisem "Jeff" Stincem a Sébastienem Lefebvrem, kteří měli každý vlastní kapelu, a společně si založili svojí. Mezitím Reset vydali druhou desku s názvem No Limits (obě CD byly v roce 2006 vydány jako jednodiskové album). Ke konci roku 1999 Bouvier oputil Reset aby se připojil ke Comeauovi. David Desrosiers nahradil Bouviera v Reset, ale když byl požádán, aby se přidal ke čtveřici, také kapelu opustil šest měsíců poté. To umožnilo Bouvierovi, který ve skupině zpíval a hrál na baskytaru, aby se více zaměřil na zpěv. Původ jména kapely je nejasný. Mít svojí kapelu byl prostě jejich "jednoduchý plán", jak získat "skutečnou" práci, takže se jméno stalo dočasným, ovšem nikdy poté nevymysleli nic lepšího a jak se blížila jejich první vystoupení, potřebovali jméno.

V roce 2002 vydali Simple Plan jejich první studio album No Pads, No Helmets...Just Balls. Nějvětší úpěch měly písně "I'm Just a Kid", "I'd Do Anything", "Addicted" a "Perfect". Simple Plan se nechali slyšet, že "chtěli nahrát čistý pop-punk". Jméno CD se odráží i v oblíbené hlášce v rugby "No pads, no helmets, no pussies."

Album bylo původně vydáno v Spojených Státech se dvanácti stopami, končící písní "Perfect". Rozšíření a zahraniční vydání přisly v několika verzích s dvěma bonusovými stopami. Například U.S. vydání obsahovalo extra písně "Grow Up" a "My Christmas List", zatímco vydání ve Velké Británii obsahovalo "One By One", "American Jesus" a dva videoclipy "I'd Do Anything" a "I'm Just a Kid".

Album také obsahovalo nahrávky zpěváků jiných pop-punkových skupin, jako "I'd Do Anything" nazpívané Markem Hoppusem z Blink-182 a "You Don't Mean Anything" nazpívané Joelem Maddenem z Good Charlotte.

V roce 2002 Simple Plan vydali album, odehráli více, než 300 koncertů, umístili se na prvních příčkách Alternative New Artist Chart a hráli na vyprodaném turné v Japonsku. V roce 2003 skupina účinkovala jako hlavní aktér na Vans Warped Tour - událost zvěčněná v komedii Punk Rock Holocaust, ve které jsou čtyři z pěti členů skupiny zabiti. V roce 2003 také uvedli Avril Lavigne na její "Try To Shut Me Up" Tour. Na několika turné také doprovázeli Green Day a Good Charlotte.

V roce 2004 Simple Plan vydali své druhé studio album Still Not Getting Any... s úspěšnými písněmi "Welcome to My Life", "Shut Up!", "Untitled", "Crazy", a "Perfect World".

Jak je uvedeno výše, když psali "No Pads, No Helmets...Just Balls", kladli si Simple Plan za cíl nahrát čistý pop-punk. Ovšem tentokrát, při psaní "Still Not Getting Any...", prohlásili, že se nechtějí omezovat pouze na punk a raději napíšou "dobrou hudbu".

Podle bonusu na DVD - Still Not Getting Any..., když Simple Plan pracovali na tomto albu, přemýšleli o různých jménech (jako "Get Rich or Die Trying" nebo "Danger Zone"). Na jménu "Still Not Getting Any..." se shodli z různých důvodů. Nejoblíbenější verze je, že si členové Simple Plan mysleli, že neměli žádné dobré ohlasy. Bouvier jednou prohlásil, že o nich vyšel jen jediný dobrý článek v Alternative Press. Další z důvodů může být ten, že stále neměli žádné uznání. Je mnoho podobných variací, které členové navrhovali, jako "better", "smarter", "funnier", a zjevné sexuální spojitosti. Comeau jednou popsal název alba jako "všestranný".

"Still Not Getting Any..." ukázalo dramatickou změnu ve stylu Simple Plan. Stále si drželi jejich chmurné texty s veselou hudbou, ale předčili klasický pop-punk. I když mnoho písní na tomto CD s sebou nese úzkostlivé pocity mladistvých, které jsou nejvíce patrné v písni "I'm Just a Kid" z prvního alba No Pads, No Helmets...Just Balls, celkově se toto album ubírá směrem do hlubších a vyzrálejších témat, stejně jako k více mainstreamovému zvuku, který se přiostřil na jejich zatím posledním, čistě pop-punkovém albu.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz