Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » The Rasmus » Základní info

The Rasmus - Základní info

Popis

The Rasmus
Země původuFinsko
Existence30 let
ŽánrRock
Počet alb1
Pořadí dle BM514.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

The Rasmus je skupina, kterou proslavily hity jako např. First Day of My Life, No Fear nebo In the Shadows.

Všichni tehdejší členové skupiny chodili ještě na střední školu a byli známí pouze jako Rasmus. Koncem roku 1995 vydali své první album Peep, měli přibližně 100 představení jak ve Finsku, tak i v nedalekém Estonsku. Tato deska jim vynesla slávu po celé jejich zemi a z neznámých hudebníků se pomalu stávaly hvězdy.

Druhé CD Playboys vydala skupina v roce 1997 a stejně jako Peep se stalo ve Finsku opět zlatým. Skupina také vystoupila na festivalu na helsinském olympijském stadionu.

Roku 2000 se přejmenovali na dnešní The Rasmus. O rok později vydali CD Into, které bylo úspěšné i v Německu a Dánsku. Poté se skupina společně s HIM a Roxette vydala na turné po celé severní Evropě.

Další album Dead Letters bylo úspěšné již celosvětově, v roce 2004 vyšlo i ve Spojených státech. Díky němu je The Rasmus ve světě nejznámější finskou hudební skupinou.

The Rasmus rozhodně nepatří mezi studiové kapely. Během své postupně rostoucí popularity odehráli velké množství koncertů. Předskakovali americkým Garbage, ale také Red Hot Chili Peppers.

V roce 2005 vydali další album, Hide From The Sun, z něhož pochází i hit No Fear. 16. listopadu 2005 poprvé koncertovali v České republice, a to v Praze.

Od 17. září 2007 skupina natáčí v Helsinkách nové CD, které má pracovní název „Black roses“. Vyjít mělo v březnu 2008. The Rasmus na albu ale ještě stále pracují, chtějí ho prý mít dokonalé, proto se jeho vydání odložilo až na léto 2008.

Zdroj: cs.wikipedia.org

 
TOPLIST.cz