Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » Bomfunk MC's » Základní info

Bomfunk MC's - Základní info

Popis

Bomfunk MC's
Země původuFinsko
Existence25 let
ŽánrHip-Hop
Počet alb6
Pořadí dle BM96.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(58%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

Skupina Bomfunk MC’s pochází z Finska. Vznikla začátkem roku 1998. Jejich styl hudby se nedá blíže určit, oni sami říkají, že vymysleli nový styl hudby a nazývají ho ELECTRIC DANCE.  V tu dobu se kapela skládala z: rapper Raymond Ebanks (vystupoval pod přezdívkou B.O.W. - bratr slov, nyní si říká zkráceně B.O.Dubb), scratcher Ismo Lappalainen (DJ Gismo), bubeniík Ari Toikka (A.T.), baskytarista, el. varhaník Ville Makinen (Mr. Villy) a skupina tanečníků B-Boys & B-Girls. V pozadí je ještě jedna důležitá osoba a tím je jejich producent Jaakko Salovaara (JS16).

     Prvním singlem, který vydali byl Uprocking Beats (1998), ten se ale nikam moc neprobojoval. V roce 1999 vydali hit Freestyler, který dobyl všechny přední příčky hitparád v celé Evropě. Stal se nejprodávanější deskou v roce 2000 (2.2 mil kusů). Za tento singl dostali i cenu na MTV Music Awards, Best Nordic Act a navíc byli nominováni na Best New Act. Poté vydali písně B-Boys & FlyGirls a upravenou verzi Uprocking Beats podle JS16, které byly také na předních příčkách evropských hitparád.

     Jejich první CD nese název In Stereo vydané v roce 1999. Druhé CD Burnin‘ Sneakers vyšlo roku 2002. To obsahuje hity jako Super Electric, Back To Back, Live You Life nebo Something Going On. Super Electric se asi 5 týdnů držela v Britské hitpadádě na prvním místě. V ČR jsme ale mohli slyšet pouze Live Your Life nebo Something Going On.

     9. září roku 2002 z kapeli Bomfunk MC’s odešel DJ Gismo a byl nahrazen dvěma DJ, říkající si Skillsters. Ti mají na kontě jednu svoji desku (Fat Boy) a zatím zmixovaný Freestyler a Back To Back.

Třetí album Bomfunk MC’s vyjde 17.září 2004 ve Finsku.

informace převzaty z /www.milan-tu.wz.cz/

 
TOPLIST.cz