Zpět na: bestMusic.cz » Interpreti a skupiny » DeFuckTo » Základní info

DeFuckTo - Základní info

Popis

DeFuckTo
Země původuČeská Republika
Existence25 let
ŽánrHip-Hop
Počet alb0
Pořadí dle BM.
Tvoje hodnocení:
Aktuální hodn.
(0%)

 

Základní info Diskografie Písně Galerie Komentáře (0)

DeFuckTo (zkráceně DFT) je zlínská hip-hopová kapela. Její členi jsou rappeři Headdy, Late, Jazzy a producent DJ Lowa.
 
Kořeny DFT sahají až do roku 1996, kdy budoucí členové Headdy a Late zakládají kapelu X-Kult. V roce 1997 se zrodila další kapela, Pro-Past, kde se objevuje Jazzy, Zatlec a DJ Fatte. V roce 1998 se obě kapely rozpadají a 19.3.1999 se zformuje nová pětičlenná skupina s názvem DeFuckTo. Ještě v tom roce DFT vydávají první neoficiální album Demo 99. Krátce poté opouští skupinu Zatlec.
 
Do širokého vědomí i mimo posluchače hip-hopu se DFT dostávají se skladbou Tak je to, která vyšla v kompilaci u časopisu Tripmag a zaujala velké množství lidí. V roce 2002 vychází první oficiální album Pár vět, ale v roce 2003 se objevuje tvůrčí krize kapely a DFT se rozhodují dát si pauzu. V téže roce se Headdy rozhodne pro sólovou tvorbu, ale aktivně se zapojuje i Late a nakonec vychází druhé album Sólo pro dva. V roce 2005 kapelu zmítají neshody a roku 2006 se definitivně rozpadají. Headdy a Dj Fatte se vydávají na sólovou dráhu, DJ Fatte společně s rapperem Ideou a vytvoří duo IdeaFatte.
 
Zlom přichází v roce 2009, kdy je DeFuckTo pozváno na výročí deset let založení kapely do rádia na rozhovor. Tady se zrodí myšlenka na výroční koncert a všichni čtyři účastníci vystupují společně v rodném Zlíně. Díky úspěchu tohoto koncertu se dávají znova dohromady, kromě DJ Fattea – na jeho pozici nastupuje DJ Lowa. DFT vydávají třetí album Deja Vu v roce 2010 a na podzim 2011 plánují nové album.
 
 
 
TOPLIST.cz